YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'te twitter üzerinden ihanet mesajları!
Türkiye'te twitter üzerinden ihanet mesajları!
23 Mayıs 2014 07:38
Uğur Kurt'un Okmeydanı'nda ölmesinin ardından Twitter'da Türkiye aleyhine çirkin bir kampanya başlatıldı.

Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında Uğur Kurt, olanlara bakmak isterken kendisine isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. 

Akılalmaz bir yalan furyası

Olayın ardından gün boyu özellikle Twitter'da akılalmaz bir bilgi kirliliği yaşandı. Hatta Hüseyin Avni Mutlu'nun Emniyet Genel Müdürü olduğu bile iddia edildi. 

Türkiye hakkında 'katil devlet','terörist devlet' kampanyası başlattılar

Twitter'da atılan twitlerde en çok dikkat çeken twitler ise Türkiye için "katil devlet" ifadesinin sıklıkla kullanılmaya başlanmış olması. 

Bazı kullanıcılar ısrarla Türkiye için "katil devlet" ve "terörist devlet" ifadelerinin içinde geçtiği cümleleri sıklıkla kullanarak haince bir algı operasyonu  yürütmeye devam ediyor. 

TT yapmaya çalışıyorlar

Katil devlet, terörist devlet ifadelerinin özellikle etiket olarak kullanılması ise TT yapma çalışması olarak yorumlandı. 

MİT TIR'larında da aynı şeyi hedeflemişlerdi 

17 Aralık operasonu sonrası durdurulan MİT tırarıyla ilgili de, bazı medya kuruluşları olayı dünya medyasına MİT tırlarının el Kaide'ye silah götürdüğü yalanıyla servis etmişler, Türkiye için "terörist devlet" imajı oluşturmaya çalışmışlardı

Sosyal medya provokatörlerinin, bazen hükümet karşıtı olarak, bazen de hükümet yanlısı gibi görünerek halkı sokağa dökmeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı. 

tw-057.jpgtw2-013.jpg

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler