YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin Suriye'ye kara harekatı yapması lazım
Eski Bakanlardan Hasan Celal Güzel Türkiye'nin Suriye'ye kara harekatı yapması gerektiğini ve bu harekat esnasında da PYD'nin bölgeden temizlenmesi gerektiğini söyledi.
Türkiye'nin Suriye'ye kara harekatı yapması lazım
20 Kasım 2015 / 07:25 Güncelleme: 20 Kasım 2015 / 07:58

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK   

Kanal A da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın hazırlayıp sunduğu Tarih ve İrfan programına Eski Bakanlardan Hasan Celal Güzel ve Tarihçi Cemal Fedayi katıldı.

Dünya'daki soykırımlar ve gündeme özel değerlendirmelerin yer aldığı programda Hasan Celal Güzel "ABD'nin şunu bilmesi lazımki: Biz PYD meselesini hiçbir zaman yutmayız. IŞİD'e karşı mücadele ediyor gözüküyorlar ama IŞİD'le zaman zaman işbirliğide yapıyorlar. Dolayısıyla Türklerin kara hareketı yapması lazım. Yapmayız yapmayız demeleri olmaz. Ve bunu ABD ile değil kendimiz yapmamız lazım. Bunu yaparkende PYD'yi de tamamen ordan temizlememiz lazım. Çünkü PYD, PKK'nın ta kendisidir" dedi.

İşte Hasan Celal Güzel'in konuşmasından satış başları:

AVRUPA ÜLKELERİ PKK'YI DESTEKLİYOR

Fransa önce Asala'yı sonra PKK'yı destekledi. Fransa açıkca PKK'yı destekledi. Almanya, Norveç, İsveç de destekledi. ABD terör örgütü olduğunu kabul etti. Bilhasda uyuşturucudan canları yandığı için bunu samimiyetle yaptılar. Ama ne yazıkki Amerikalı bir takım stratejistlerinin kafasında da Türkiye'yi parçalamak ve Kürt devleti kurmak var. Bunu açıkça bilmemiz lazım. İsrail'e bir ortak bulmaya çalışıyorlar. Bunları bilmemiz lazım. 

EN FAZLA SOYKIRIMA UĞRAYAN MİLLET TÜRKLERDİR

Prof. Nevzat Yalçıntaş'ın yaptığı nufüz çalışmasına göre Fernard Brother çok meşhur bir tarihçidir. Onların beraber değerlendirdikleri. 16. yüzyılda Türk nufüzü ne kadardı ve dünya nufüzü ne kadardı. Dünya nufüzü  500 milyon Türk sayısı 20 milyon Osmanlı'da 20 milyon da Orta Asya'da. O zaman 40 milyondu. Türkler dünyanın yüzde sekizini meydana getiriyorlardı. Gecenlerde benim yaptığım sayıma göre 301 milyon Türk var dünyada. Şuanda Dünyanın yüzde sekizini değil yüzde dördünü oluşturuyoruz. Türkler üstelik doğurgan bir millet. Neden böyle? Çünkü en fazla soykırıma katliama uğrayan millet Türk milletidir. Neden Türklerdir. Türklükle islamiyet adeta birdir. Hala Avrupa'da Türkler geliyor denildiği zaman müslümanlar geliyor anlaşılır. 

Balkan meselesinde 5.5 milyon Türk çeşitli işkencelerle katledilmiştir. Benim yaptığım verilere göre bu 7 milyondur. Hangi millet 10 yıl içerisinde nufüsünun yarısını şehit etmiş kaybetmiştir. Sadece İstiklal Harbinde Gaziantep'in 25 bin nufüsumuz vardı. 8 bin kusürü şehit olmuştur o 25 bin nufüzun. Fransızlar yapmıştır bunu. 

SURİYE'YE KARA HAREKATI YAPMAMIZ LAZIM

Terör örgütlerine yardım etmeyi, para vermeyi desteklemeyi kesseler bile olur. O Hollande gidiyor PKK'nın terörist başlarını misafir ediyor. Sen böyle yaparsan bu adamlarda size patlar neticede. Bunlardan vazgeçmeleri o kadar kolay değil. Bu rezaletleri gördükten sonra biraz daha düşünmeleri lazım. Özellikle ABD'nin şunu bilmesi lazımki: Biz PYD meselesini hiçbir zaman yutmayız. IŞİD'e karşı mücadele ediyor gözüküyorlar ama IŞİD'le zaman zaman işbirliğide yapıyorlar. Dolayısıyla Türklerin kara hareketı yapması lazım. Yapmayız yapmayız demeleri olmaz. Ve bunu ABD ile değil kendimiz yapmamız lazım. Bunu yaparkende PYD'yi de tamamen ordan temizlememiz lazım. Çünkü PYD, PKK'nın ta kendisidir.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK   

 // Mehmet can
Bu programın bu bölümünün tam vidyosunu internete koyabilirseniz öğrencilerimize tavsiye etmek istiyorum onlara şuur kazandırmak istiyorum. Tarih öğretmeniyim selamlar....
23 Kasım 2015 00:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler