YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin sabrı taştı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ''Suriye bizim uçağımızı hiçbir ikazda bulunmadan düşürdü. Bizim sabrımızı taşırdı. Türkiye üzerine düşen her şeyi yapacak'' dedi.
Türkiye'nin sabrı taştı
29 Haziran 2012 / 22:50 Güncelleme: 29 Haziran 2012 / 22:51

Bakan Eroğlu, Nevşehir programı kapsamında Vali vekili Mustafa Kemal Keskin'i ziyaret ederek, ille ilgili bilgiler aldı.

Eroğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, ağaçlandırmanın önemine değinerek, Nevşehir'e ilk defa orman işletme müdürlüğü kurduklarını, Nevşehir'de orman varlığının çok düşük olduğunu, şimdiye kadar 6 milyon fidanı Nevşehir'de toprakla buluşturduklarını ancak bunun yeterli olmadığını, Nevşehir'i yemyeşil hale getireceklerini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı'nın da Nevşehir'de 179 kilometre yol yaptığını anımsatan Eroğlu, ''Eskiden Nevşehir'e gelmek ölümdü, şimdi çok daha kolay hale geldi. Bütün dünya Nevşehir'i tanıyor. Buraya ne yapsak azdır'' diye konuştu.


-''Bıyığımı kestirmedim''


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü olduğu dönemi anlatan Bakan Eroğlu, 1994 yılında İstanbul'un susuzluk çektiğini, kendisinin İstanbul'daki bütün muhtarlarla toplantı yaptığını ve isteklerini sorduğunu ve muhtarların en azından suyun hangi saatlerde akacağını bildirmelerini istediğini belirtti.

Eroğlu, ''15 günde bir defa su akıyor. Haftada bir defa su ver, ne zaman geleceğini bilirsek çok iyi olur dediler. O zaman ben güldüm. 'Eğer size her gün 24 saat su akıtsak başka bir şey istemeyeceğinize söz verir misiniz ' dedim. 'Söz' diye bağırdılar. 'Tamam' dedim. Allah'a şükür sayın Başbakanımızın destekleriyle, o zaman Büyükşehir Belediye Başkanıydı, 8 ayda suyu akar hale getirdik. 5 Mayıs 1994'te İSKİ Genel Müdürü oldum, su yoktu. 1,5 milyar dolar borç vardı. 1 Ocak 1995 saat 08.59'dan sonra İstanbul'da bundan sonra su kesintisi olmayacak dediğim zaman herkes dalga geçti benimle. Yapamazsam bıyıklarımı keseceğim dedim. Allah'a şükür bıyıklarımızı kestirmedik'' şeklinde konuştu.

Bakan Eroğlu, gazetecilerin Suriye'deki olaylar ve düşürülen Türk uçağı ile ilgili soruya, ''Suriye'de zalim bir yönetim var. Kendi halkını katlediyor. Biz bundan büyük üzüntü duyuyoruz. Başbakanımız kendisine defalarca tavsiyelerde bulundu. Fakat Esed, babasının izinde gitmeye devam ediyor. Suriye bizim uçağımızı hiçbir ikazda bulunmadan düşürdü. Bizim sabrımızı taşırdı. Bu konuda Türkiye, üzerine düşen her şeyi yapacak. Biz de gerekli tedbirleri alıyoruz'' yanıtını verdi.

Eroğlu, ''Suriye konusunda muhalefet partilerinin tutumunu nasıl buluyorsunuz '' sorusuna da, ''MHP Genel Başkanı tam destek vereceğini söyledi. Fakat Kılıçdaroğlu'nun bir gün söylediği öbür gün olmadığı için o konuda bir şey diyemeyeceğim'' dedi.

Vali vekili Keskin, ziyaretin anısına Eroğlu'na, Avanos'a özgü Hitit Anforası takdim etti.

Eroğlu, daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'i ziyaret etti. Ünver, Nevşehir'de AK Parti döneminde büyük hizmetlere imza atıldığını belirterek, yapılan hizmetlerden dolayı Eroğlu'na teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar'ı da ziyaret eden Eroğlu, Sunar'dan yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bakan Eroğlu, daha sonra da Kapadokya Dedeman Otel'de bakanlığa bağlı kuruluşların müdürleri ile basına kapalı düzenlenen Koordinasyon Toplantısına katıldı. AA

Başını kuma saklayanlar!!!2
 // Davud
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
30 Haziran 2012 11:56
Başını kuma saklayanlar!!!
 // Davud
Cevap veriyorum
Eli böğründe analardan
Mahpuslardan ve acılardan
Çokça bahsediyorum
Çünkü başını kuma
Saklayanlardan tiksindim
Başkaldırıyorum.
Yine söylüyorum
Kırmızı rujlu sokakların
Aşağılık pazarlıkların
Adı anılmayacak benle
Bir dalgayım halk denizinde köpürdüm
Ben bir namlu ağzıyım
Omuz vermiş halkına
Başkaldırıyorum işte hey!
Varın bizim farkımıza!...
30 Haziran 2012 11:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler