YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin gölgesi yetti! PKK'lılar soyunarak kaçtı
Afrin operasyonu daha başlamadan PYD/YPG’li teröristlerde paniğe yol açtı. Sınırdaki tankların namlusunu gören 200 terörist ellerindeki ABD piyade tüfeklerini bırakıp kaçtı.
Türkiye'nin gölgesi yetti! PKK'lılar soyunarak kaçtı
19 Ocak 2018 / 09:26 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 09:32

Türkiye'nin Suriye'nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesindeki terör yuvalanmasına yönelik operasyon hazırlığı, PYD/YPG'li teröristleri paniğe sürükledi. Yerel kaynaklar, Türkiye'nin sınıra tank sevkıyatını gören PYD/YPG'li 200'den fazla terörist 3'erli 5'erli gruplar halinde ABD yapımı M16 piyade tüfeklerini bırakarak Afrin'den kaçtığı bilgisini doğruladı.

SOYUNARAK GİTTİLER

Kaçan teröristlerin çoğunun yakalanmamak için kamuflaj kıyafetlerini çıkartıp hatta bunları toprağa gömdüğü belirlendi. Teröristlerin bölgeden kaçışlarında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Afrin'de teröristler teslim olmazsa orayı başlarını yıkacağız.

Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler" şeklindeki kararlı sözlerinin de etkili olduğu öğrenildi. Afrin'de teröristlerin Karababa, Raco, Fırfır, Sorik, Adamo, Hırabısülük ve Biloko bölgelerinden 5-6 kilometre geri çekildiği de belirlendi.

Türk İstihbarat birimleri, örgütün kaçışları durdurmak için Afrin'in doğusundaki Deyr Cemal, Meryemeyn, Malikiye, Ziyara, Ayn Dakna, Şeyh İsa beldeleri, Şehba bölgesi ile Tel Rıfat, Tel Acar, ve Kefer Cenne bölgelerinden yardım istediği, yardım bulamadığı bilgisini verdi. TSK, Afrin'in doğubatı ve kuzey hattını tamamen kontrol altına aldı.

Mehmetçik olası operasyon sürecinde terör örgütünün geçmiş yıllarda militan, silah ve mühimmat sızdırarak, Türkiye'deki terörü beslediği en önemli merkezler arasında olan Hatay'ın Amanoslar bölgesine sızmaları önlemek için de tüm tedbirleri en üst seviyede aldı. PYD/ YPG'nin Afrin'in kent merkezi ve 11 ayrı bölgesinde çukurlar kazdığı ve çatışmaları 'Çukur savaşına' dönüştürmeyi planladığı da istihbarat birimlerince tespit edildi.

 

SABAH

 // misafir
hani direneceklerdi :) ne oldu turk tanklarinin namlusu 2numara buyuk gelmis soyunup kactiklarina gore denemisler ama alamamislar belliki...
20 Ocak 2018 19:18
Yahu birilerinin ağzı fena dağılmış!
 // Ahmet Y.
Kelimeler ağzından doğru dürüst çıkmıyor. Eğri büyrü çıkıyor. Bu eğri ağzı düzeltebilecek bir vatandaş yok mu? Heeey gençler! size iş düşüyor. Düzeltin şu eğri ağzı....
19 Ocak 2018 Cuma 20:09
 // Çetin
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Ocak 2018 16:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler