YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den Yunanistan'a okkalı Ayasofya yanıtı
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın Ayasofya'da Ramazan ayı boyunca Kur'an-ı Kerim okunmasını kınayan açıklamasına tepki gösterdi. Bilgiç, Yunanistan'dan gelen açıklamaların kabul edilemez olduğunu söyledi.
Türkiye'den Yunanistan'a okkalı Ayasofya yanıtı
08 Haziran 2016 / 12:45 Güncelleme: 08 Haziran 2016 / 12:56

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının Ayasofya’da ramazan ayı boyunca Kur’an-ı Kerim okunmasından duyulan rahatsızlığın ifade edildiği açıklamasınını kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Bilgiç, Yunanistan'a tepki gösterdiği konuşmasında "Başkentinde yıllardır cami yapılmasına izin vermeyen, Batı Trakya Türk azınlığının dini özgürlüklerine sürekli müdahale eden ve İslam karşıtlığını çağdaşlıkla karıştıran Yunanistan’ı üslubunda ve açıklamalarında aklı selime davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bilgiç, konuya ilişkin soruya yanıtında, Yunanistan Dışişleri Bakanlığının, TRT Diyanet TV’nin ramazan ayı boyunca Ayasofya’da yayınlayacağı “Bereket Vakti Ayasofya” adlı sahur programına ilişkin yaptığı açıklamanın kabul edilemez nitelikte olduğunu vurguladı. 

Sözcü Bilgiç, şunları kaydetti:

"Başkentinde yıllardır cami yapılmasına izin vermeyen, Batı Trakya Türk azınlığının dini özgürlüklerine sürekli müdahale eden ve İslam karşıtlığını çağdaşlıkla karıştıran Yunanistan’ı üslubunda ve açıklamalarında aklı selime davet ediyoruz. Bu bağlamda, çağdaş, demokratik ve laik toplumların değerleri arasında başka dinlere ve ibadetlerine saygının da bulunduğunu hatırlatmak isteriz."

Yunanistan a ne düşer?
 // CEM
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
08 Haziran 2016 Çarşamba 19:22
 // Saliha
Okkali cevap verene kadar açın şu camiyi. Yeter artık elimizde o kadar koz var uygulamak yerine sadece konuşuluyor. Aksiyon vakti artık ....
08 Haziran 2016 13:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler