YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den toprak istemek kimsenin haddine değil!
Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Başsavcısı Aghvan Hovsepyan’ın kaydedilen Ermeni topraklarının Ermenistan’a iade edilmesi gerektiği yönündeki beyanının bulunmasını esefle karşıladığını açıkladı.
Türkiye'den toprak istemek kimsenin haddine değil!
13 Temmuz 2013 / 09:27 Güncelleme: 13 Temmuz 2013 / 09:29

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bakanlık sözcüsünün Ermenistan Başsavcısı Aghvan Hovsepyan’ın Türkiye Ermenistan sınırı hakkındaki ifadelerine ilişkin soruya cevap verdiği aktarıldı.

Açıklamada, “Açılış konuşması Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan tarafından Erivan'da yapılan 5-6 Temmuz 2013 tarihli Pan-Ermeni Avukatlar Kongresi'ndeki takdiminde Ermenistan Başsavcısı Aghvan Hovsepyan'ın Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırın yasal olarak belirlenmediği ve kaybedilen Ermeni topraklarının Ermenistan'a iade edilmesi gerektiği yönünde beyanda bulunmasını esefle karşılıyoruz." denildi.

Hovsepyan’ın başsavcılık gibi önemli bir resmi makamı işgal ettiği belirtilen sert açıklama şöyle devam etti: “Bir yetkilinin yaptığı bu açıklamanın, komşusu Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve Türkiye-Ermenistan ilişkilerine dair Ermenistan'da hakim sorunlu zihniyeti yansıtmakta ve bu ülkenin BM ve AGİT başta olmak üzere üyesi bulunduğu uluslararası örgütlere karşı üstlenmiş olduğu yükümlülüklere de ters düşmektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki Türkiye'den toprak talebi kimsenin haddine değildir."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler