YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu
Konya, Aydın ve Şanlıurfa'da aralarında kadınların da bulunduğu Suriye, Filistin, Pakistan ve Afganistan uyruklular ile Ahıska Türkleri, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak amacıyla gönüllü askerlik başvurusu yaptı.
Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu
23 Ocak 2018 / 18:27 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 18:37

Türkiye'de sığınmacı olarak yaşayan çeşitli halklardan oluşan gruplar illerdeki askerlik şubelerine gelerek Afrin'de devam eden 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

KONY'DA TÜRK VE ÖSO BAYRAĞI İLE GELDİLER
Konya'da yaşayan 18-45 yaşlarındaki çok sayıdaki Suriyeli sığınmacı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için sosyal medyada örgütlendi.

Ellerinde Türk ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrağı ile tekbirler getirerek Konya Askerlik Şubesi'ne gelen yaklaşık 150 Suriyeli, Afrin'deki harekatın başarıyla sonuçlanması için Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti.

Askerlik Şubesi önünde uzun kuyruk oluşturan sığınmacılar, "gönüllü askerlik" dilekçesini doldurarak yetkililere teslim etti.


Gönüllü askerlik için başvuru yaptılar
Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için dilekçe verdiler

AYDIN'DA ARALARINDA KADINLARINDA BULUNDUĞU GRUP BAŞVURDU
Aydın'da da Ahıskalı Türkleri ile Suriye, Filistin, Pakistan ve Afganistan uyruklu yaklaşık 60 kişi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik için müracaat etti.

Aralarında kadınların da olduğu, ellerinde Türk bayrağı ve "Tek umut Türkiye", "Afrin için tek yürek", "Bizi de askere alın" yazılı dövizler taşıyan grup, Aydın Askerlik Şubesi önüne geldi.


Sığınmacılar askerlik şubesine gelerek Afrin için başvurdu.
Ahıskalı Türkleri ile Suriye, Filistin, Pakistan ve Afganistan uyruklulardan oluşan yaklaşık 60 kişi, gönüllü askerlik formunu doldurarak dilekçelerini askerlik şubesine teslim etti.

ŞANLIURFA'DA SURİYELİLERİN GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU
Şanlıurfa'da bir grup Suriyeli, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla gönüllü askerlik için Şanlıurfa Askerlik Şubesi'ne başvuru yaptı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla şube önünde toplanan Suriyeliler, terör örgütü PYD/PKK aleyhine sloganlar atarken, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sevgi gösterilerinde bulundu.

Dilekçelerini teslim eden gruptakiler, şube önünden ayrıldı.


ADANA, MERSİN VE OSMANİYE'DEKİ SIĞINMACILARDAN BAŞVURU
Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Adana'ya sığınan 50 Suriyeli, ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesi önüne geldi.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde Askerlik Şube Başkanlığı önünde toplanan Suriyeli sığınmacılar daellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar attı, dua etti.

Daha sonra askeri yetkililerle görüşen Suriyeliler, harekata katılmak için dilekçe verdi.

Osmaniye'de de Askerlik Şubesi önüne gelen 200 Türkmen, Türk bayraklarıyla sloganlar attı, tekbir getirdi.

Suriyeli Türkmenler, dilekçelerini askerlik şubesi yetkililerine teslim etti.

ANKARA'DA SIĞINMACILARIN BAŞVURUSU

Ankara'da Cebeci Askerlik Şubesi önüne gelen bir grup Suriyeli, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek olmak ve terör örgütü PYD/PKK ve YPG'li gruplara karşı koymak için harekata gönüllü katılmak istediklerini belirtti.

Türk bayraklarıyla "Türkiye-Suriye kardeştir" sloganları atan Suriyeliler, gönüllü askerlik için hazırladıkları dilekçeleri askerlik şubesine teslim etti.

Suriyeli sığınmacılardan gönüllü askerlik başvurusu

AA

 // Fatih
Haber değeri dahi yok vatanı satan bunlar değilmi aklımızla dalga geçmeyin ya artık....
23 Ocak 2018 22:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler