YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'deki mülteciler 199 bin oldu
Türkiye'deki mülteciler 199 bin oldu
11 Haziran 2013 11:36
Başbakan Yardımcısı Atalay, itibarı ile Türkiye'de kamplarda, çadır kentlerde ve konteynerlerde kalan Suriyeli sığınmacıların sayısının 198 bin 818 olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen Suriye Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, iki haftada bir Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacıların konaklamaları ve hizmetlerine ilişkin toplantı yaptıklarını anımsattı.

Güvenlik ve hizmetler açısından bütün konuların değerlendirildiğine işaret eden Atalay, "Bugün itibarı ile bizim kamplarımızda kalan, çadır kentlerde, konteynerlerde Suriyeli sığınmacı sayısı 198 bin 818'dir. Bildiğiniz gibi bunun dışında kamplarda kalmayan, şehirlerimizde kalan ve sayısı yüz binin üzerinde olan yine Suriyeli misafirlerimiz var. Türkiye olarak en uzun sınır komşumuz olan ülke Suriye. Ülkemize gelen Suriyelilere elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz" dedi.  

Atalay, kamplardaki organizasyonların çok iyi olduğunu ifade ederek, "Çocukların eğitimi, hastaların, yaralıların tedavisi gibi bütün hizmetleri çok başarılı şekilde yürütüyoruz. Burada da İçişleri Bakanlığ, Dışişleri Bakanlığı, güvenlik birimlerimiz, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kızılay ve ilgili diğer kurumlarımız, AFAD'ın koordinasyonunda bu işleri en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler