YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de bugün neler olacak? İşte gündeme ilişkin ayrıntılar..
Türkiye'de bugün neler olacak?
11 Ocak 2016 / 00:44 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 10:56

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde öğle yemeği verecek.

(Ankara/13.00)

- Erdoğan, Kenya Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanı Amina Mohamed Jibril'i, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu, Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende'yi ve Türkiye'de iskan edilen Ahıska Türkleri heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/16.00/17.00/18.15/19.00)

2- CHP ve HDP TBMM grupları toplanacak. 

(TBMM/13.30/12.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, JW Marriott Hotel'deki 8. Büyükelçiler Konferansı'na katılacak.

(Ankara/09.00)

2- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, MÜSİAD’ın "2015 yılı Değerlendirmesi ve 2016 yılı Beklentileri" temalı Genişletilmiş Başkanlar Toplantısına iştirak edecek.

(Ankara/13.00)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund'u kabul edecek, Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ve beraberindeki heyet ile görüşecek.

- Bozkır, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyeleri ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği üyelerini ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/09.45/11.45/10.45/13.00/16.00/18.00)

4- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Hollanda'da Zaanche Schanse Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edecek, Utrecht Turizm Fuarı'nın açılışı ve Amsterdam Tartışmaları programına katılacak.

(Zaandam/Utrecht/Amsterdam)

5- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyük Anadolu Downtown Hotel'de düzenlenen "Türkiye’deki İçme Suyu Kaynakları ve Arıtma Tesislerinin Değerlendirilmesi Projesi" açılış toplantısına iştirak edecek.
 

(Ankara/09.30) 

4-TBMM Genel Kurulu'nda, dövizle askerlik bedeline ilişkin düzenlemenin de yer aldığı, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı üzerinde görüşmeler başlayacak.

(TBMM/15.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İran'daki Suudi Arabistan'a ait diplomatik misyonlara yapılan saldırılara ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

(Riyad/Tahran/) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

2- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

3- İsrail hapisanelerindeki Filistinlilerin yakınları tarafından Batı Şeria'da düzenlenecek oturma eylemi takip ediliyor.

(Ramallah) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki başkent Şam'ın kuzeybatısındaki Madaya beldesindeki insani durum takip ediliyor.

(Şam/Halep) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

5- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

6-Bağdat ve Diyala'da meydana gelen saldırılar ve sonrasında ülkedeki Sünnilere ait camilere düzenelen saldırılar takip ediliyor

(Erbil/Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

7- Yemen'de hükümet güçleri ve Husiler arasında devam eden çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana) (Fotoğraflı-Görüntülü) 

8- Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen’deki yürütülen operasyonlar izleniyor.

(Riyad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ

1- TÜİK, kasım ayına ilişkin süt ve süt ürünleri ile kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. hafta 6 maçla başlayacak.E Grubu'nda Kastamonuspor 1966-Akhisar Belediyespor, Karşıyaka-Galatasaray, F Grubu'nda Gaziantepspor-Nazilli Belediyespor, Adanaspor-Trabzonspor, G Grubu'nda Kayserispor-Etimesgut Belediyespor, Torku Konyaspor-İnegölspor maçları yapılacak.

(Kastamonu/12.00/İzmir/20.45/Gaziantep/17.00/Adana/19.00/Kayseri/13.45/Konya/15.30)

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler