YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de bugün neler olacak? İşte gündemde öne çıkan ayrıntılar..
Türkiye'de bugün neler olacak?
08 Ocak 2016 / 00:01 Güncelleme: 09 Ocak 2016 / 08:58

1- AK Parti'nin 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar'da başlayacak.

(Afyonkarahisar)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- MHP Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin başkanlığında Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek.

(Ankara/11.00) 


DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İran'daki Suudi Arabistan'a ait diplomatik misyonlara yapılan saldırılara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Riyad/Tahran/Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki başkent Şam'ın kuzeybatısındaki Madaya beldesindeki insani durum takip ediliyor.

(Şam/Halep) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Yemen'de hükümet güçleri ve Husiler arasında devam eden çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'deki yürütülen operasyonlar izleniyor.

(Riyad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM), Tahran merkezli Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IMESS) ve Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği'nin (IPSA) düzenlediği konferans yapılacak.

(Tahran) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

SPOR

1- Futbolda Ziraat Türkiye gruplarında 3. hafta heyecanı 7 maçla başlayacak.

- D Grubu'nda Bucaspor-Mersin İdmanyurdu, E Grubu'nda Akhisar Belediyespor-Kastamonuspor 1966 ve Galatasaray-Karşıyaka, F Grubu'nda Nazilli Belediyespor-Gaziantepspor ve Trabzonspor-Adanaspor, G Grubu'nda da Etimesgut Belediyespor-Kayserispor ve İnegölspor-Torku Konyaspor karşı karşıya gelecek.

(İzmir/16.00/Manisa/17.00/İstanbul/18.45/Aydın/12.00/Trabzon/ 20.45/ Ankara/13.00/ Bursa/14.00)

2- Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri'nde üçüncülük maçında Türkiye ile İtalya, finalde ise Rusya ile Hollanda TVF Başkent Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/16.30/19.30)

3- Hentbol'da Kadınlar Kupa Galipleri Kupası son 16 turu ilk maçlarında Yenimahalle Belediyespor, Rus ekibi Zvezda'yı konuk edecek, Ardeşen Gençlik ise Rus temsilcisi Lada ile deplasmanda karşılaşacak. 

(Ankara/16.00/Togliatti/15.00)

-Kadınlar Challenge Kupası son 16 turu rövanş maçında Kastamonu Belediyespor, evinde Polonya ekibi Metraco Zaglebie'yi ağırlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyespor ise ilk maçta Çek temsilcisi Sokol Poruba ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Kastamonu/15.00/Ostrava/19.00)
4- Spor Toto Basketbol Ligi'nin 15. haftası, Demir İnşaat Büyükçekmece-Beşiktaş Sompo Japan, Galatasaray Odeabank-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Rönesans TED Ankara Kolejliler-Royal Halı Gaziantep müsabakalarıyla başlayacak.

(İstanbul/15.00/17.30/Ankara/17.00)

5- Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 14. haftasının ilk gününde BOTAŞ-Hatay Büyükşehir Belediyespor, Basketbolu Geliştirenler Derneği-Yakın Doğu Üniversitesi karşılaşmaları yapılacak.

(Adana/İstanbul/14.00)

6- Bayanlar Hentbol Süper Lig'de 14. haftaya Ankara 1910-Sivas Belediyespor, Anadolu Üniversitesi-Üsküdar Belediyespor maçlarıyla devam edilecek.

(Ankara/Eskişehir/13.00)

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler