YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
07 Eylül 2015 / 00:00 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 09:03

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yönetim Kurulu üyeleri ve üniversite rektörlerini, Kazakistan Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Nurlan Yermetbayev'i, Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nu, "3. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu" davetiyesini takdimi dolayısıyla ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/13.00/16.30/17.15)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Finans Zirvesi’nin açılışına katılacak, özel mülakat oturumunda yer alacak.

(İstanbul/09.30/10.30)

2- Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu,  Fransa ve Ürdün Dışişleri bakanlarının ev sahipliğinde, "Orta Doğu’da Etnik ve Dini Temelli Saldırı ve İstismara Maruz Kalan Kurbanlar" başlıklı uluslararası konferansa katılacak.

(Paris)

3- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, 6. İstanbul Finans Zirvesi'nin, "Düşük Büyüme ve Düşük Faiz Ortamında Yol Almak" konulu toplantısına katılacak. 

(İstanbul/09.30)

4- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bağımsız Denetimde Kalitenin Artırılması" konulu Uluslararası Bağımsız Denetim Kongresi'ne katılacak.

(İstanbul/09.30)

5-  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dağlıca'daki saldırıda şehit olan Tabur Komutanı Yarbay İlker Çelikcan'ın Mihraplı Camisi'ndeki cenaze törenine katılacak.

(Bursa/17.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

(Şam/Halep)

2- Irak'ın başkenti Bağdat'ta 18 Türk işçinin kaçırılmasıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. 

(Erbil/Bağdat)

3- Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Katar adına casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması takip edilecek

(Kahire)  

4- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

EKONOMİ

1- TÜİK, temmuz ayına ilişkin perakende satış hacmi ve sanayi üretim endeksi verilerini açıklayacak

(Ankara/10.00)

2-  Anadolu Ajansı'nın medya ortağı olduğu, İslami Ekonomi ve Finans 2015 Sempozyumu, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'da düzenlenecek.

(İstanbul/09.00)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,  Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliğini ziyaret edecek, Büyükelçi Sadik Babür Girgin tarafından verilen öğle yemeğine iştirak edecek. 

- Görmez, Pakistan Din İşleri ve İnançlar Arası Uyum Bakanı Serdar Muhammed Yusuf ile bir araya gelecek, Pakistan Medreseleri Tanzim Birliği'nin onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak. 

(İslamabad)

SPOR

1- Fransa, Almanya, Hırvatistan ve Letonya'da düzenlenen 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na, 2 grupta oynanacak 6 maçla devam edilecek.

- Türkiye, B Grubu'ndaki üçüncü maçında ev sahiplerinden Almanya ile karşılaşacak.

(Berlin/18.45)

2-  Ümit Milli Futbol Takımı, 2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 8. Grup'taki ilk maçında Hollanda ile Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda karşılaşacak.

(İstanbul/19.45)

3- 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde C, E ve G gruplarında 8. hafta maçları oynanacak.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler