YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
03 Eylül 2015 / 00:00 Güncelleme: 04 Eylül 2015 / 11:45

1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da düzenlenecek B20 Türkiye Konferansı'na katılacak.

- Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde BM Kalkınma Programı Başkanı Helen Clark ve Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'i ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/10.30/11.30/12.15)

2- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Kongresi'nin 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı açılışı ile Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreni ve Sivas Kongresi'nin temsili canlandırılması programına katılacak. 

(Sivas/11.00/14.00/14.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

- Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, G20 Hazine ve Çalışma Bakanları ortak toplantısına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem ile basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/17.15)

- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, kendisine tevdi edilen görevler ile bağlı kurumlar ve güncel konularla ilgili Başbakanlık Yeni Bina'da basın toplantısı yapacak.

(Ankara/14.30)

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" toplantısına katılacak.

(İstanbul/10.00)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı ile ilgili JW Marriot Otel'de basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/12.00)

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırşehir'de Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü mezuniyet törenine, geleneksel Ahi pilavı dağıtımına, toplu temel atma ve açılış törenine katılacak, kentte ziyaretlerde bulunacak.

(Kırşehir/10.45/16.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler izleniyor.

(Sana)

4- Irak'ın başkenti Bağdat'ta 18 Türk işçinin kaçırılmasıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

5- Lübnan'daki "yolsuzluk" ve "çöp" krizi ile ilgili gelişmeler izleniyor.

(Beyrut)

EKONOMİ

- B20 Türkiye Konferansı'nda Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın moderatörlüğünde IMF Direktörü Christine Lagarde'ın da konuk olduğu oturum düzenlenecek. Oturumun açılış konuşmasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yapacak.  

(Ankara/11.30)

- TÜİK, yılın ikinci çeyreğine ilişkin işgücü maliyeti endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00) 

- Merkez Bankası, ağustos ayına ilişkin reel efektif döviz kuru verilerini duyuracak.

(Ankara /14.30)

SPOR

1- 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde D, F ve I gruplarında 7. hafta maçları oynanacak.

2- A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Hollanda ile oynayacağı grup maçının hazırlıklarına Konyaspor Kayacık Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla başlayacak.

(Konya/19.00)

3- Ümit Milli Futbol Takımı, Gelibolu Dostluk Kupası kapsamında Avustralya Olimpik Milli Takımı ile Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda karşılaşacak.

(İstanbul/20.30)

4- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 1. eleme turu kura çekimi TFF'nin Riva'daki idari merkezindeki yapılacak.

(İstanbul/17.00)

 

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler