YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
10 Ağustos 2015 / 00:00 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 11:03

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'ne katılacak.

(Ankara/17.30)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Tunus Nida Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hafız Sibsi'yi ve Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/15:0016:00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silopi’de şehit düşen polis memuru Şahin Polat Aydın için İl Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenecek törene katılacak.

- Kılıçdaroğlu, yaşamını yitiren Fikret Otyam için Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek törene iştirak edecek, daha sonra TMMOB, DİSK, KESK ve TTB başkanlarını Genel Merkez'deki makamında kabul edecek.

(Ankara/10.00/12.00/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Johannes Hahn ile Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği'nde görüşecek.

(Avusturya)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı bakanlıkta yapılacak.

(Ankara/12.30)

- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, KKTC Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Kutlu Evren ile bakanlıktaki makamında bir araya gelecek.

(Ankara/14.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. 

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor. 

(Sana)

EKONOMİ

- TÜİK, haziran ayı süt ve süt ürünleri ile kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00) 

SPOR

1- UEFA Süper Kupa karşılaşmasında İspanyol ekipleri Barcelona ile Sevilla, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'teki Boris Paichadze Dinamo Arena'da  karşılaşacak.

(Tiflis/21.45)

2- Avrupa Boks Şampiyonası Bulgaristan'da sürüyor.

Şampiyonanın beşinci gününde 52 kiloda Ferhat Pehlivan, 60 kiloda Yasin Yılmaz ve 81 kiloda Cem Karlıdağ ringe çıkacak.

(Samokov/15.00/19.00)

3- Türkiye, Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası 2. tur ikinci maçında İspanya ile karşılaşacak.

(Kaunas/21.15)

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler