YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan gelişmeleri...
Türkiye'de bugün neler olacak?
02 Ağustos 2015 / 07:01 Güncelleme: 03 Ağustos 2015 / 12:01

1- Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı başlıyor.

- Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'ndaki toplantıda, terfi sırasındaki albay, general ve amirallerin üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ile disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ayrılacak personel ve TSK'yı ilgilendiren konular görüşülecek.

(Ankara)
 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti ile CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında Ankara Palas'ta gerçekleştirilecek istikşafi toplantıya katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı yapılacak.

(Ankara/11.00)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Doğu Asya Ülkeleri İşbirliği Örgütü (ASEAN) 48. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Malezya'da, mevkidaşı Dato Sri Anifah Aman ile görüşecek.

(Kuala Lumpur)

4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu Tanıtım Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/11.00)

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İskenderpaşa Mahallesi Gazipaşa Caddesi esnafıyla kahvaltı yapacak, Trabzon Kuyumcular Odasını ziyaret edecek.

(Trabzon/09.45/11.30)


DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu 18 aylık Ali Devabişe'nin ölümüyle ilgili gelişmeler takip ediliyor

(Kudüs/Ramallah )

4- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler izleniyor.

(Sana)


EKONOMİ

1- TÜİK temmuz ayı enflasyon verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)


SPOR

1- Rusya'da devam eden 16. Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme, atlama ve sutopu branşlarında müsabakalar yapılacak.

- Yüzmede Milli Takım sporcularından Ekaterina Ivanova Avramova, Doruk Tekin, Viktoria Zeynep Güneş ve Doğa Çelik mücadele edecek.

(Kazan/09.30)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler