YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
14 Mayıs 2015 / 00:03 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 11:06

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale Belediyesi'ni ziyaret edecek, Nur Cami ve Külliyesi Açılış Töreni'ne katılacak, valiliği ziyaret edecek, daha sonra Kırıkkale Toplu Açılış Töreni'nde bulunacak. 

- Erdoğan, Erzincan Valiliği'ni ziyaret edecek, ardından Cumhuriyet Meydanı'ndan düzenlenen Toplu Açılış Töreni'ne katılacak.

- 3. Ordu Komutanlığı'nı ziyaret edecek Erdoğan, daha sonra Kızılay Erzincan Mineralli Su İşletmesi Açılış Töreni'ne iştirak edecek.

(Kırıkkale/11.30/12.00/13.30/14.00/Erzincan/17.15/18.00/19.30/20.15)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar Valiliği'ni ziyaret edecek ve AK Parti'nin Afyonkarahisar mitingine katılacak.

- AK Parti'nin Bilecik mitinginde konuşacak Davutoğlu, valiliği de ziyaret edecek.

- Davutoğlu, Eskişehir Valiliği'ni ziyaret edecek ve AK Parti'nin Eskişehir mitingine katılacak.

(Afyonkarahisar/13.30/14.00/Bilecik/16.00/17.30/Eskişehir/18.10/18.30)

3- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile beraberindeki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Ankara'da bulunan temsilci gençleri, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Belediye Çocuk Meclisi üyelerini kabul edecek. 

(TBMM/16.00/17.00)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Müftülük ve Demokrasi Meydanlarında düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek.

(Kahramanmaraş/14.00/Gaziantep/17.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, ​Eruslu Camisi,  Fadıloğlu İmam Hatip Ortaokulu, Şehreküstü Konakları ve ​Sokak Sağlıklaştırma Projelerinin açılışları ile Miraç Kandili mevlit programına katılacak.

(Gaziantep/10.40-21.00)

2- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Durağan Seçim Bürosunu ziyaret edecek ve vatandaşlara seslenecek. Boyabat'ta iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek olan Kurtulmuş, Boyabat Belediyesi Kültür Merkezi Temel Atma Törenine iştirak edecek. Kurtulmuş, vatandaşlara hitap ederek, "Sevgi Yürüyüşü"ne katılacak, AK Parti il binası önünde konuşma yapacak, 

- Kurtulmuş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve kanaat önderleriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(Sinop/14.30-20.00)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Allgau Orient Rallisi Türkiye Etabı başlangıç törenine iştirak edecek.

(İstanbul/11.00)

4. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ile kredi anlaşması imza törenine katılacak.

(Ankara/15.00) 

5- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Anemon Hotel'de düzenlenecek "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"nde yer alacak.

(Denizli/18.00)

6- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'ni, AK Parti seçim bürosunu, Belediye Başkanlığını ve Valiliği ziyaret edecek, Katı Atık Yönetimi Projesi'nin açılış töreninde bulunacak.

- Bakan Yıldız, AK Parti'nin Turhal İlçe Başkanlığına ziyarette bulunacak, Zile Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış töreninde ve Tokat mitinginde yer alacak, İl Teşkilatını ziyaret edecek.

(Amasya/10.45-14.30/Tokat/15.30-20.30)

7- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kapalı Çarşı esnafıyla buluşacak, Yenişehir Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi açılışı ile Yıldırım KVC Hastanesi temel atma törenine katılacak.

- Mudanya Adliyesi açılışı ve Büyükşehir Belediyesi Sahili temel atma töreninde bulunacak Müezzinoğlu, AK Parti seçim bürosu açılışına iştirak edecek, GÖÇ-TÜRK ve Lozan Mübadiller Derneğine ziyarette bulunacak.

(Bursa/09.00-19.30)

8-  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Vilayet ve Cumhuriyet Meydanlarında düzenlenecek mitinglerde konuşacak.

(Isparta/15.00/Burdur/17.30)

9- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özay Gönlüm Meydanı'nda düzenlenen mitingte konuşma yapacak.  

(Denizli/14.00)

10- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Çavuşzede Derneğinin düzenlediği kahvaltıya katılacak, Arsin Taşıyıcılar Tır ve Kamyon Taşıyıcıları Kooperatifini, ALO 181 Çağrı Merkezini, Mostar Gençlik Derneğini, Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret edecek.

(Trabzon/10.00-18.00)

11- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Ataşehir'de "Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa" konulu konferans verecek. 

(İstanbul/19.00)

12- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul'da iş yeri ziyaretlerinde bulunacak.

(İstanbul/14.30) 

13- CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Yenimahalle Toptancı Sebze Hali'ni ziyaret edecek.

(Ankara/09.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Kıbrıs müzakereleri kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, ara bölgedeki BM İyi Niyet Misyonu Ofisi'nde bir araya gelecek. 

- Cumhurbaşkanı Akıncı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ı kabul edecek.

(Lefkoşa/10.00/15.00)

2- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor. 

(Sana) 

3- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

(Şam/Halep) 

4- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

(Erbil/Bağdat) 

5- İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında "Yahudi devletinin" kuruluşunu ilan etmesi ve zorunlu göçe tabi tutulmalarını anlatan Nekbe (Büyük Felaket) Günü, çeşitli etkinliklerle anılacak. 

(Kudüs/Ramallah/Gazze) 

EKONOMİ

1- TÜİK, Şubat ayı işgücü istatistiklerini açıklayacak

(Ankara/10.00)

SPOR

1- Basketbolda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük kupası olan THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final organizasyonu, CSKA Moskova-Olympiakos, Real Madrid-Fenerbahçe Ülker maçlarıyla, İspanya'da başlıyor.

(Madrid/19.00/22.00)    

2- Dünya Tekvando Şampiyonası Rusya'da sürüyor.

- Şampiyonanın dördüncü gününde Türk Milli Takımı'ndan bayanlar 53 kiloda Hatice Kübra Yangın ve 73 kiloda Nafia Kuş, erkeklerde ise 54 kiloda Mehmet Dolaş tatamiye çıkacak.

(Chelyabinsk)

3- Futbolda Spor Toto 2. Lig play-off yarı final ilk maçlarında 1461 Trabzon-Pendikspor, İnegölspor-Bandırmaspor karşı karşıya gelecek.

(Trabzon/Bursa/16.30)

4- Türkiye Basketbol 2. Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçlarında Sinpaş Denizli Basket-Adanaspor, Best Balıkesir-Yeşilgiresun Belediyespor, TÜYAP Büyükçekmece-Akhisar Belediyespor, Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Mondi Melikşah Üniversitesi karşılaşacak.

(Denizli/18.00/Balıkesir/18.30/İstanbul/Sakarya/19.00)

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler