YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
30 Nisan 2015 / 00:01 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 07:57

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla farklı sektörlerden işçileri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek ve TOBB Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni'ne katılacak. 

(Ankara/14.00/16.00)

2- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Çankırı, Kastamonu ve Bartın mitinglerinde vatandaşlara seslenecek ve valilikleri ziyaret edecek. 

(Çankırı/14.00/14.30/Kastamonu/16.00/17.00/Bartın/18.00/19.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ Mezunları Derneğince Vişnelik Tesislerinde düzenlenen "Seçim Süreci Tartışmaları" panelinde konuşacak.

(Ankara/18.30)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,  Feshane Kültür ve Kongre Merkezi’nde "9. Giresun Günleri”ne katılacak. 

(İstanbul /18.30/19.00)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Reisoğlu Tesislerinde muhtarlar ile buluşacak, devlet hastanesi ve Hak-İş Konfederasyonu üyesi kadın çalışanlar ile Sakaryapark'ta bir araya gelecek. 

- Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Elmas Otel'de toplantı yapacak İslam, AK Parti Adapazarı seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirecek.  

(Sakarya/11.00-20.30)

3- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Fransa'da fuar açılışına katılacak, işadamları ve bilimadamları ile yemekte bir araya gelecek, vatandaşlarla buluşacak.

(Saint Etienne/Lyon)

4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkmenistan'da “Türkiye-Türkmenistan-AB-Azerbaycan Dörtlü Görüşmesi”ne katılacak.

(Aşkabat /10.00)

5- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, temaslarda bulunacak ve ziyaretler yapacak.

(Samsun) 

6- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, seçim bürosu açılışına katılacak, ziyaretlerde bulunacak.

(Diyarbakır/13.30-19.00)

7- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Giresun Fındık Lisanslı Deposu ve Spot Borsa Kurulması” projesi temel atma törenine iştirak edecek.

(Giresun13.30)

8- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ziyaret edecek. 

(Diyarbakır/10.00-13.30)

9- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Marmarabirlik'i ziyaret edecek, Karacabey ilçesinde sivil toplum kuruuşları temsilcileri ve muhtarla kahvaltıda bir araya gelecek, engelli aileleriyle buluşacak, esnafı ziyaret edecek ve seçim bürosu açılışına katılacak.

- Müezzinoğlu, Mustafakemalpaşa ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunacak ve devlet hastanesinin açılışını gerçekleştirecek.

(Bursa/08.30-15.00)

10- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Fransa'da partisinin mitingine iştirak edecek.

(Marsilya)

11- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin il başkanlığının düzenlediği bazı programlara katılacak, seçim lokali açılışları yapacak, ziyaretlerde bulunacak. 

(Trabzon/09.00-20.00)

 

GÜNCEL

- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

- DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliğinin oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi'nin aldığı "1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama" kararı doğrultusunda, Beşiktaş Meydanı ve Şişli Cami önünde toplanılarak Taksim'e yürüyüş başlatılacak. 

(İstanbul/11.00-12.00)

- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Beşiktaş Meydanı'ndaki kutlamalara katılacak.

(İstanbul/11.00)

- Türk-İş, Madenci Heykeli önünde kutlama yapacak. 

(Zonguldak / 09.30)

- Memur-Sen ve Hak-İş, Şehir Meydanı'nda program düzenleyecek.

(Konya / 09.30)

- Türkiye Kamu-Sen, Atatürk Parkı önünde miting yapacak.

(Adana / 10.00)

- Türk-İş temsilcileri, Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakacak, Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk sunacak.

(İstanbul/08.30/ 09.30)

- Birleşik Kamu İş üyeleri Taksim Atatürk Anıtı'na çelenk sunacak, Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakacak. 

(İstanbul /10.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

 

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. 

(Erbil/Bağdat) 

3- Yemen'deki çatışmalar ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Husi Ensarullah hareketine yönelik saldırılarına ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

(Sana)

 

EKONOMİ

 

1- Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), nisan ayı ihracat rakamlarını Bayburt Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde açıklayacak.

(Bayburt/10.30)

 

SPOR

1- 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun altıncı gününde Denizli-Selçuk etabı geçilecek.

(Denizli/11.55)

2- TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası'nda çeyrek final müsabakaları yapılacak. 

(İstanbul/12.00) 

3- Bayanlar Voleybol 1. Ligi play-off final etabı 2. devre maçları Ankara'da sona erecek. Son gün Galatasaray Daikin-VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA-Fenerbahçe Grundig maçları oynanacak.

(Ankara/16.30/19.00)

4- Bayanlar Voleybol 1. Ligi klasman etabı 2. devre maçları Antalya'da başlayacak. İlk gün İdmanocağı-Sarıyer Belediyespor ve Bursa Büyükşehir Belediyespor-Nilüfer Belediyespor maçları yapılacak.

(Antalya/17.00/19.00)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler