YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye'de ve dünyada öne çıkan gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
02 Nisan 2015 / 00:01 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 08:48

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'ni ziyaret edecek.

- Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ayı ayrı kabul edecek.

(Ankara/12.00/14.00/15.00/16.00/17.00/18.30)

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar ile beraberindeki komisyon üyelerini kabul edecek. 

(TBMM/14.30)

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'ndeki İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ne ilişkin basın toplantısına katılacak.

- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde kabul edecek Davutoğlu, partisinin genel merkezinde seçim çalışmalarını yürütecek.

(Ankara/10.00/12.00/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Almanya'da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin etkinliğine katılacak.

(Köln) 

2- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Merkez Bina'daki Suriye Koordinasyon Toplantısı'nda yer alacak. 

(Ankara/10.30) 

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Esenler Belediyesinin 6. yıl dönümü vesilesiyle Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinliğe katılacak.

(İstanbul/19.00)  

4- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moldova'da, mevkidaşı Natalia Gherman ile baş başa görüşmelerinin ardından heyetler arası görüşmelere katılacak. Çavuşoğlu ve Gherman, TİKA İşbirliği Protokolü'nü imzalayacak, ortak basın toplantısı düzenlecencek.

- Başbakan Kiril Gaburici ve Cumhurbaşkanı Nikolay Timofti tarafından kabul edilecek Bakan Çavuşoğlu, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Başkan Mihail Formuzal, Halk Topluşu Başkanı Dmitri Constantinov, seçilmiş Başkan Irina Vlakh ve diğer yetkililerle bir araya gelecek, TİKA'nın tadilatını yaptığı Recep Tayyip Erdoğan Huzurevinin açılışını yapacak. 

(Moldova)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "12. Uluslararası Petrol, LPG ve Teknoloji Fuarı Petroleum İstanbul"a katılacak.

(Ankara/11.00)

6- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, gelecek yıl Paris’te düzenlenecek Dünya Fırıncılar Şampiyonası'nın ön seçimleri için hazırlanan ürünlerin tanıtım toplantısında bulunacak. 

(Ankara/10.00)

7- TBMM'den

- Genel Kurul'da İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

(14.00)

- Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu'nda sunum yapacak. 

(15.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. 

(Şam/Halep) 

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. 

(Erbil/Bağdat) 

3- Yemen'de, Suudi Arabistan öncülüğünde Husilere yönelik başlatılan "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor. 

(Sana)

4- Lübnan Parlamentosu, 13. cumhurbaşkanını seçmek için 21. kez toplanacak.

(Beyrut)

5- İran ile 5+1 ülkeleri arasındaki nükleer müzakerelere İsviçre'de devam edilecek.

(Cenevre)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, 2014 yılına ilişkin evlenme ve boşanma istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İstanbul Ticaret Üniversitesinde, "Medya ve Din Sempozyumu"na katılacak.

(İstanbul/10.00)

SPOR

1- Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu 13. haftasında, Galatasaray Liv Hospital deplasmanda, İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv, Fenerbahçe Ülker ise İspanyol takımı Laboral Kutxa ile karşılaşacak.

(Tev Aviv/21.05/Vitoria/22.00)

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler