YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünyada bugün öne çıkacak gelişmeler...
Türkiye'de bugün neler olacak?
03 Mart 2015 / 00:01 Güncelleme: 03 Mart 2015 / 08:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılayacak

- Erdoğan ve Berdiuhammedov, baş başa görüşecek, heyetler arası görüşmelere katılacak.

- İki ülke arasındaki anlaşmaların imza töreninin ardından Erdoğan ve Berdimuhamedov, ortak basın toplantısı yapacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuğu onuruna Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi akşam yemeği verecek.

(Ankara/11.30/11.45/12.30/14.00/19.00)

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği heyeti ile Azerbaycan Dini Kurumlarla İş Üzre Devlet Komitesi Başkanı Mübariz Kurbanlı'yı ayrı ayrı kabul edecek.

(TBMM/11.30/15.00)

Başbakan Davutoğlu Portekiz'de

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Lizbon Merkez Cami'sini ziyaret edecek, şehit diplomatlar anısına yapılan anıta çelenk bırakacak.  

- Portekiz Cumhurbaşkanı Cavaco Silva ile görüşecek Davutoğlu, Başbakan Passos Coelho ile bir araya gelecek. Türkiye-Portekiz I. Hükümetler Arası Zirve Toplantısı'na katılacak Davutoğlu, anlaşmaların imza töreninin ardından Coelho ile ortak basın toplantısı yapacak.

- Davutoğlu, Coelho tarafından onuruna verilecek resmi akşam yemeğine katılacak.

(Lizbon)

CHP, MHP ve HDP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/13.30/10.30/12.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fas'ta, Türk Kültür Günleri'ne katılacak, Başbakan Abdulilah Benkiran ile görüşecek, temaslarda bulunacak. Yunus Emre Kültür Merkezini ziyaret edecek, Kurtulmuş, Milli Kütüphane binasında "Medeniyet Tasavvuru" başlıklı konferans verecek.

(Rabat)

2- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Maliye Bölümü öğrencilerini kabul edecek.

(Ankara/15.00)

3- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ensar Vakfının düzenlediği "Güçlü ve Dengeli Büyüme İçin Yapısal Dönüşüm" konulu konferansa katılacak.

(Ankara/18.30)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya'yı kabul edecek.

5- TBMM Genel Kurulunda, İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri devam edecek.

(TBMM/15.00)

6- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara Demokratik Alevi Derneğindeki törene katılacak.

(Ankara/14.00)

7- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, parti genel merkezinde AK Parti İl Tanıtım ve Medya Başkanları Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapacak.

(Ankara/14.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'de hükümet ve cumhurbaşkanının istifa etmesi ile Ensarullah Hareketi'nin ülkedeki geçiş sürecini belirleyen bildiri yayımlamasının ardından gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

4- Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, "Katar devleti için casusluk yaptığı" iddiasıyla açılan dava ile El-Cezire televizyonu çalışanlarının yeniden yargılandığı davanın görülmesine devam edilecek.

(Kahire)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, Şubat ayına ilişkin tüketici fiyat endeksi ile yurt içi üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- Basketbolda, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında, Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank, Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda karşılaşacak.

(İstanbul/20.00)

2- Futbolda, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında, Galatasaray ile Manisaspor, Türk Telekom Arena'da karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/20.30)

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler