YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan gelişmeleri
Türkiye'de bugün neler olacak?
12 Şubat 2015 / 00:45 Güncelleme: 13 Şubat 2015 / 09:34

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Meksika'da

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanlığına bağlı Matias Romero Enstitüsünde konuşma yapacak, Gruma Şirketi Başkanı Juan Antonio Gonzalez Moreno tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katılacak. (Meksiko)

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kanada Büyükelçisi John T. Holmes'i kabul edecek. (TBMM/15.00)

3- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, valilik ve belediyeye ziyarette bulunacak, AK Parti il kongresinde partililere hitap edecek. (Sivas/13.00/13.30/14.00)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kent merkezinde ziyaretlerde bulunacak. (Denizli)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

   1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KKTC'de, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek, Lefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının açılışına katılacak. (Girne/Lefke)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Guatemala'da, Türkiye-Orta Amerika Entegrasyon Sistemi 1. Dışişleri Bakanları Forumu'nda yer alacak. (Guatemala)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bakanlığın Ortaköy ofisinde, Almanya AB İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth ile bir araya gelecek. Bozkır ve Roth, çalışma yemeğine katılacak. (İstanbul/11.0012.30)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Malezya'da, Proton otomobil fabrikasını ziyaret edecek.(Malezya)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'nde düzenlenen "Uludağ Üniversitesi 2. Bursa İnşaat Zirvesi"ne katılacak. (Bursa/09.30)

6- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Partiil başkanlığı kadın kolları kongresinde yer alacak.(Karabük/14.00)

7- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye'nin Yeni Çizerleri ve Engelsiz Çizer Atölyesi Projesi" kapsamında düzenlenen etkinliğe katılacak. (İstanbul/19.00)

8- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, CNR Avrasya Boat Show'un açılış töreninde yer alacak. (İstanbul/14.00)

9- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genç ilçesinde halkla buluşacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yapacak. (Bingöl/12.30-16.00)

10- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesinde, "Edebiyatçıların, Yayıncıların Sorunları ve Çözüm Önerileri Sempozyumu'na katılacak. (İstanbul/13.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- Yemen'de, hükümet ve cumhurbaşkanının istifa etmesi ile Ensarullah Hareketi'nin ülkedeki geçiş sürecini belirleyen bildiri yayımlanmasının ardından gelişmeler takip ediliyor. (Sana)

EKONOMİ

1- Merkez Bankası, 2014 Aralık ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu verilerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, 2014 yaşam memnuniyeti araştırması sonuçları ile hayvansal üretim istatistiklerini ve geçen yılın Aralık ayı sanayi ciro endeksini açıklayacak. (Ankara/10.00)

SPOR

1- Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu F Grubu 7. haftasındaki "Türk derbisi"nde, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Ülker, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek. (İstanbul/20.15)

2- PTT 1. Lig'de 20. haftanın ilk maçında, Karşıyaka ile Osmanlıspor, Atatürk Stadı'nda karşılaşacak.(İzmir/19.00)

3- Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde 17. haftanın ilk maçı Maliye Milli Piyango ile Şahinbey Belediyespor arasında yapılacak. (Ankara/17.00)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler