YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan gelişmeleri...
Türkiye'de bugün neler olacak?
11 Ocak 2015 / 01:00 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 11:36

1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka'yı kabul edecek.(TBMM/15.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu Almanya'da

- Başbakan Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından resmi törenle karşılanacak. Davutoğlu ve Merkel, çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Almanya'daki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Ritz Carlton Otelde bir araya gelecek Davutoğlu, Körber Vakfındaki etkinlikte konuşma yapacak.

- Davutoğlu, Almanya'daki Türk toplumunun temsilcileriyle görüşecek, temaslarının ardından yurda dönecek. (Berlin/Ankara)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kandilli Rasathanesini ziyaret edecek (İstanbul/10.00)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AA Editör Masası'na konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtlayacak. (Ankara/10.00)

3- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Isparta'da sektör toplantısına ve Şanlıurfa'da, Türkiye Jokey Kulübünün gece yarışları açılışına katılacak. (Isparta/09.30/Şanlıurfa/18.30)

4- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, dedektör köpekler ve eğitmenlerinin sertifika törenine katılacak. (Ankara/13.00)

5- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Kent Meydanı ve güncel konularla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (Eskişehir/14.30)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Dinar-Dazkırı-Sandıklı-Keçiborlu ve Afyonkarahisar- Kütahya bölünmüş yollarının açılış törenine katılacak.

- Bakan Elvan, ayrıca valilik, belediye ve AK Parti il başkanlığına ziyarette bulunacak (Afyonkarahisar/10.30/12.00-14.30)

7- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, KESK Genel Başkanı Lami Özgen'i ziyaret edecek

(Ankara/17.00)

8- CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, basın toplantısı düzenleyecek. (Ankara/13.15)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişinin "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması yapılacak. (Kahire)

4- Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ile Kuveyt ve Moritanya dışişleri bakanlarından oluşan heyet, Lübnan'da resmi temaslarda bulunacak. (Beyrut)

5- Türk-Sudan Üniversiteler Fuarı, Hartum'da gerçekleştirilecek. (Hartum)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, kasım ayına ilişkin kümes hayvancılığı ile süt ve süt ürünleri üretimi istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

SPOR

1- FIFA tarafından sezonun en iyi futbolcusuna verilen Altın Top Ödülü'nün sahibi, İsviçre'de düzenlenen gala töreninde açıklanacak. (Zürih/19.30)

2- Türkiye Basketbol Ligi'nde 15. haftanın son maçında Anadolu Efes ile Türk Telekom, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda karşılaşacak. (İstanbul/19.00)

3- Futbol takımlarının transfer çalışmaları ve ikinci yarı hazırlıkları takip ediliyor.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler