YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan gelişmeleri
Türkiye'de bugün neler olacak?
10 Aralık 2014 / 07:00 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 10:51

1- İtalya Başbakanı Renzi Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Matteo Renzi'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. Ankara/19.00

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, İtalya Başbakanı Renzi'yi Başbakanlık Merkez Bina'da resmi törenle karşılayacak. Ankara/15.50

- Davutoğlu ve Renzi, baş başave heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapacak.

- Başbakan Davutoğlu, mevkidaşı onuruna Başbakanlık Resmi Konut'ta akşam yemeği verecek. Ankara/20.00

2- Slovakya Başbakan Yardımcısı Lajcak Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovakya Başbakan Yardımcısı, Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Miroslav Lajcak'ı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. Ankara/15.00

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Miroslav Lajcak ile görüşecek. Ankara/13.00

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lajcak ile baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından, ortak basın toplantısı düzenleyecek.  Ankara/10.00

- Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, Miroslav Lajcak ile Karayolu Taşımacılığı Anlaşması'nın imza törenine katılacak. Ankara/12.15

3- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edecek. (Ankara/13.15)

4- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu raportörü Kati Piri'yi kabul edecek.(TBMM/15.00)

5- Başbakan Davutoğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek, güvenlik toplantısına ve Polis Akademisinde Narkotim Projesi'nin başlaması dolayısıyla düzenlenen törene katılacak.

- Törende Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da yer alacak. (Ankara/10.00/10.30/14.30)

6- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenen İnsan Hakları Buluşması'na katılacak. (Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- 5. Boğaziçi Zirvesi

- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 5. Boğaziçi Zirvesi'ne katılacak.

- Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, zirve kapsamındaki İletişim ve Ulaştırmada Yeni Teknolojiler Paneli'nde yer alacak. (İstanbul/09.00/15.30)

2- Başbakan Yardımcısı Babacan, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonunun 10. kuruluş yılı zirvesine katılacak, G20 Müsteşarları ve Merkez Bankası Başkan Yardımcıları ile toplantı yapacak.

(İstanbul/11.00/12.15)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer'i kabul edecek.

(Ankara/15.00)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, duyarsız patlayıcı üretim ve dolum tesisinin açılışı, Kırıkkale Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin temel atma töreni ve Ömrünü Tamamlamış Araçları Ayrıştırma Projesi'nin açılışına katılacak

(Kırıkkale/11.00/13.30/14.15)

5- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İLO Genel Direktör Yardımcısı Sandra Polaski'yi kabul edecek. (Ankara/11.00)

6- Anadolu Ajansı Enerji Haberleri Terminali Tanıtım Toplantısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. (İstanbul/13.00)

7- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Boğaziçi Enerji Kulübü tarafından düzenlenen ''Enerji Projeleri ve Anlaşmaları İçin Taze Kaynak Nereden ve Nasıl Sağlanır'' konulu konferansa ve Irak Elektrik Bakanı Kasım el-Fehdavi'nin katılımıyla Irak'ta inşa edilecek Bismayah Santrali Projesi'nin imza törenine katılacak. (İstanbul/09.00/15.00)

8- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2014 Nanjing Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanan sporcuları, Dünya Büyükler Kürek Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden takımı ve Ampute Milli Futbol Takımı'nı kabul edecek. (Ankara/10.00/11.30/16.00)

9- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı'na katılacak.(Ankara/14.00)

10- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Anadolu Projesi İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na katılacak. (Ankara/14.00)

11- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Belçika'da, Dijital Çağda Eğitim Konferansı ve Bakanlar Paneli'ne katılacak, Fransız Toplumu Eğitim, Kültür ve Çocuk Bakanı Joelle Milquet ile görüşecek. (Brüksel)

12- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Wyndham Otelde düzenlenen "Türkiye'de Taşkın Direktifinin Uygulanması İçin Kapasite Geliştirilmesi AB Eşleştirme Projesi"nin kapanış toplantısı ile Atatürk Kültür Merkezindeki "Ege İlleri 7. Tanıtım Günleri ve etkinliklerine katılacak. (Ankara/09.30/12.00)

13- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CNR EXPO'da düzenlenen "İstanbul Health Expo-Sağlık Turizmi Medikal Teknolojiler, Tıbbi Uzmanlık Fuarı ve Kongresi"nde bulunacak.

(İstanbul/09.30)

14- TBMM'den

- Genel Kurul'da Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Başbakanlık ile bağlı kurumların 2015 yılı bütçeleri görüşülecek. (11.00)

- Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda perakende Ticaretin Düzenlenmesine ilişkin kanun tasarısı ele alınacak. (14.00)

15- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, parti genel merkezinde Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitim Sempozyumu'na katılacak.

(Ankara/11.00)

16- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, parti genel merkezinde Teşkilat İçi Eğitim Programı'na katılacak. (Ankara/10.00)

17- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin The Marmara Otelinde düzenlediği "Sedat Simavi Ödülleri Töreni"ne katılacak. (İstanbul/19.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- İsrail askerlerinin, Yahudi yerleşim birimleri inşası ve ayrım duvarını protesto eden göstericilere müdahalesinde Filistinli Bakan Ziyad Ebu Ayn'ınhayatını kaybetmesinin ardından yaşanan gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs/Ramallah)

EKONOMİ

1- Merkez Bankası, ekim ayı ödemeler dengesi istatistikleri ile haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00/14.30)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin kümes hayvancılığı üretimi ile süt ve süt ürünleri üretimi istatistiklerini açıklayacak, ''Satınalma Gücü Paritesi, 2013'' haber bültenini yayımlayacak (Ankara/10.00/12.00)

GÜNCEL

1- Uluslararası Çalışma Örgütünün hazırladığı "2014-2015 Küresel Ücret Raporu"nun dünyadaki ilk ülke tanıtım toplantısı TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsünde yapılacak.

(Ankara/14.00)

SPOR

1- UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta son hafta maçları yapılacak.

- C Grubu'nda Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda İngiltere'nin Tottenham, L Grubu'nda Trabzonspor, deplasmanda Polonya'nın Legia Varşova takımlarıyla karşılaşacak. (İstanbul/20.00/Varşova/22.05)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi C Grubu 9. hafta maçında, Fenerbahçe Ülker, deplasmanda İspanya'nın Barcelona takımıyla mücadele edecek. (Barcelona/21.45)

3- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu 6. maçında, Fenerbahçe, deplasmanda İtalya'nın Beretta Familia takımıyla karşılaşacak. (Schio/21.30)

4- Basketbol FIBA kadınlar Avrupa Kupası'nda, İstanbul Üniversitesi BGD, Rusya'nın Chevakata, Adana BOTAŞ Spor, Rusya'nın WBC Dynamo takımlarıyla karşı karşıya gelecek.(İstanbul/18.30/Adana/19.00)

5- Voleybol Kadınlar CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi'nde, VakıfBank, Fransa'nın Cannes, Eczacıbaşı VitrA, İsviçre'nin Volero takımlarıyla karşılaşacak. (İstanbul/20.30/Zürih/21.00)

6- Voleybol Kadınlar CEV Kupası 2. tur ilk maçında Galatasaray Daikin, Yunanistan'ın Olympiakos takımını konuk edecek. (İstanbul/16.00)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler