YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan başlıkları...
Türkiye'de bugün neler olacak?
08 Aralık 2014 / 03:00 Güncelleme: 09 Aralık 2014 / 11:35

 

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Gürcistan Dışişleri Bakanı Tamar Beruçaşvili'yi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ayrı ayrı kabul edecek.

- Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki çalışma yemeğinde bir araya gelecek. Yemeğe Başbakan Ahmet Davutoğlu da iştirak edecek.(Ankara/12.30/14.00/20.30) 

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ürdün'de, Başbakan Abdullah en-Nusur ile bir araya gelecek, Petra antik kentini ziyaret edecek, temaslarının ardından yurda dönecek.

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Polonya'da Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski ile görüşecek.

- Türkiye'ye dönecek Davutoğlu, Başbakanlık Merkez Bina'da İngiltere Başbakanı David Cameron ile baş başa görüşecek, daha sonra heyetlerarası görüşmelere geçilecek. 

- Davutoğlu ile Cameron, Başbakanlık Merkez Bina'da ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Varşova/Ankara/18.30/19.00/19.45)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti il başkanlığında Ankara Milletvekilleri İstişare Toplantısı'na katılacak. (Ankara/11.00)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ''Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu''nda yer alacak.(İstanbul/10.00)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Gürcistan Dışişleri Bakanı Tamar Beruçaşvili, baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek, işbirliği protokolünü imzalayacak. (Ankara/10.00/10.30/11.30)

4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,2016'da Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak 23. Dünya Enerji Kongresi'nin protokol imza törenine katılacak. (Ankara/11.00)

5- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye-Litvanya İş Forumu'nda yer alacak. (İstanbul/10.30)

6- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, JW Marriott Otelde Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi'nin kapanış konferansına katılacak. (Ankara/10.00)

7- TBMM Genel Kurulu'nda,bedelli askerlik ve sözleşmeli er başvurularına ilişkin kanun teklifi görüşülecek. (TBMM/15.00)

8- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Cezayir Restaurant'ta, "Avrupa'da Yaşayan Türklerin Seçmen Davranışı ve 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Raporu" sonuçlarının açıklanacağı toplantıya katılacak. (İstanbul/15.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 kişinin yargılandığı "İttihadiyye Olayları" davasının görülmesine devam edilecek. (Kahire)

4- Körfez İşbirliği Konseyi'nin liderler zirvesi Katar'da yapılacak. (Doha)

5- Aşırılık ve şiddete karşı uluslararası konferans, bazı ülkelerin dışişleri bakanlarının katılımıyla İran'da gerçekleştirilecek. (Tahran)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin perakende satış hacim endeksi ile kasım ayına ait finansal yatırım araçlarının reel getiri oranlarını açıklayacak. (Ankara/10.00)

SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi'nde A, B, C ve D gruplarında 6. ve son hafta maçları yapılacak.

- D Grubu'nda Galatasaray ile İngiltere'nin Arsenal takımı TürkTelekom Arena'da karşılaşacak.(İstanbul/21.45)

2- Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası D Grubu 9. hafta maçında Beşiktaş İntegral Forex, deplasmanda Letonya'nın VEF Riga takımıyla mücadele edecek. (Riga/19.30) 

3- Basketbolda FIBA EuroChallenge Kupası F Grubu 5. hafta maçında, Trabzonspor Medical Park ile Romanya'nın Cluj-Napoca takımı Hayri Gür Spor Salonu'nda karşılaşacak. (Trabzon/19.00) 

4- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası H Grubu ilk hafta maçında Cizrespor, Gençlerbirliği'ni konuk edecek. (Şırnak/13.00)

5- Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun haftalık olağan basın toplantısı İstinye'de gerçekleştirilecek. (İstanbul/14.00)

6- Erkekler Hentbol Süper Lig'de 11. hafta maçları yapılacak.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler