YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden günün öne çıkan başlıkları
Türkiye'de bugün neler olacak?
18 Kasım 2014 / 07:08 Güncelleme: 19 Kasım 2014 / 11:59

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gidecek

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir'de şehitler abidesine çelenk koyacak, Başbakan Abdulmalik Sellal ile baş başa görüşecek, onuruna verilen öğle yemeğine katılacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika ile Cumhurbaşkanı Özel Konutu'nda bir araya gelecek.

Türk-Cezayir İş Forumu toplantısında iş dünyası temsilcilerine hitap edecek Erdoğan, Cezayir Millet Konseyi (Senato) Başkanı Abdulkadir bin Salih tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. (Ankara/10.00/Cezayir)

2- CHP Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak. (Ankara/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Belçika'da, Ulaştırmadan Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Violeta Bulc, Eğitim Kültür, Gençlik ve Spordan Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Tibor Navracsics ve İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Christos Stylianides ile görüşecek. (Brüksel)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Yazılım Sektörü Stratejisi Çalıştayı'na katılacak, İzmir Bilimpark Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde incelemelerde bulunacak, İzmir Ticaret Organize Sanayi Bölgesi'ni, valiliği ve AK Parti il başkanlığını ziyaret edecek,sanayici ve işadamlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(Ankara/09.30/İzmir/15.50-19.30)

3- TBMM'den

- Genel Kurul'da, İstanbul Tahkim Merkezi kurulmasını öngören yasa tasarısının görüşülmesine devam edilecek. (14.00)

- Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığının 2015 yılı bütçeleri görüşülecek. (10.00)

- AB Uyum Komisyonu'nda Ekonomik ve Sosyal Konseyin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı ele alınacak. (10.30)

- KİT Komisyonu'nda Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün 2012 yılı hesapları denetlenecek. (10.30)

- Dışişleri Komisyonu'nda bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmeleri uygun bulan tasarılar görüşülecek. (11.00)

4- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, "Türkiye'de Çocuk İşçiliği" konulu paneldekonuşma yapacak. (Ankara/19.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri ile başlayan ve Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen saldırıyla yükselen gerginlikle ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs/Ramallah/Gazze)

4- İkinci Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi, Ekvator Ginesi'nde başlayacak. (Malabo)

5- Mısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişinin casusluk iddiasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edilecek. (Kahire)

6- Lübnan Parlamentosu, ülkenin 13. cumhurbaşkanını seçecek. (Beyrut)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Ermenek ilçesinde su baskını meydana gelen kömür ocağında kalan işçileri arama çalışmaları sürüyor.

- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ermenek'te, hayatını kaybeden madencilerin cenaze namazına katılacak, madenci ailelerine taziye ziyaretinde bulunacak (Karaman/12.00)

SPOR

1- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde, Galatasaray Odeabank, Rusya'nın Dinamo Kursk, Abdullah Gül Üniversitesi İspanya'nın Baloncesto Avenida, Fenerbahçe de Polonya'nın Energa Torun, takımıyla karşılaşacak. (Kursk/18.00/Kayseri/19.00/İstanbul/20.00)

2- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda, Orduspor, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Rusya'nın Sparta&K Vidnoje takımıyla karşı karşıya gelecek. (İstanbul/18.00)

3- Basketbol ULEB Avrupa Kupası'nda, Pınar Karşıyaka, Yunanistan'ın PAOK, Banvit, İsrail'in Hapoel Kudüs, Beşiktaş İntegral Forex de Slovenya'nın Union Olimpija takımıyla karşılaşacak. (Selanik/19.00/Kudüs/20.30/Ljubljana/21.30)

4- Basketbol FIBA EuroChallenge Kupası'nda, Uşak Sportif, Litvanya'nın Siauliai takımıyla mücadele edecek. (Uşak/19.00)

5- Voleybol Erkekler DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi ikinci maçında, Halkbank, Belçika'nın Noliko takımıyla karşı karşıya gelecek. (Ankara/19.00)

6- Voleybol Erkekler CEV Challenge Kupası 2. tur rövanşında, Maliye Milli Piyango, Slovakya'nın Spartak Nyjava, Galatasaray FXTCR ise Finlandiya'nın Hurrikaani takımıyla karşılaşacak. (Ankara/14.00/İstanbul/18.30)

7- Voleybol Erkekler CEV Kupası 1. tur rövanş maçında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Çek Cumhuriyeti'nin Volejbal Brno takımıyla karşı karşıya gelecek. (Brno/19.00)

8- Voleybol Bayanlar Süper Kupa'da, İdmanocağı-Eczacıbaşı VitrA, Beşiktaş-VakıfBank, Bursa Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe Grundig ve Çanakkale Belediyespor-Galatasaray Daikin çeyrek final ilk maçları oynanacak. (Trabzon/15.00/İstanbul/17.00/Bursa/18.00/Çanakkale/18.00)

9- Futbolda Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta 14. hafta maçları yapılacak.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler