YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklar...
Türkiye'de bugün neler olacak?
17 Kasım 2014 / 02:00 Güncelleme: 17 Kasım 2014 / 12:21

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı James Jones'u, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. (Ankara/13.00)

2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Diyabetle Mücadelenin Dünü, Bugünü ve Geleceği" konulu etkinliğe katılacak.

- Çiçek, ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ı kabul edecek. (TBMM/10.00/15.00)

3- Başbakan Davutoğlu Filipinler'de

- Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino'nun davetlisi olarak Filipinler'de bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi törenle karşılanacak. Baş başa görüşmenin ardından Aquino, Davutoğlu onuruna resmi öğle yemeği verecek.

- Heyetler arası görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenlenecek.

- Davutoğlu, TİKA projesi kapsamında yardım edilen ilköğretim okulunu ziyaret edecek, Filipinler Dışişleri Bakanlığında konferans verecek. (Manila)

4- Başbakan Vekili ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

- Akdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da, HDP heyeti ile Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve beraberindeki heyeti ayrı ayrı kabul edecek. (Ankara/10.00/13.00/14.00)

5- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının 2015 yılı bütçeleri görüşülecek. (TBMM/11.00)
 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri üzerine başlayan gerginlikle ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs/Ramallah/Gazze)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, Ağustos ayına ilişkin hane halkı işgücü istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

2- Hazine Müsteşarlığı, 5 yıl vadeli tahvilin yeniden ihracını gerçekleştirecek. (Ankara)

3- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak, AA Finans Masası'nda güncel konulardaki soruları cevaplandıracak (İstanbul/10.30)

SPOR

1- Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası Güney Kore'de sürüyor.

2- Türkiye Basketbol Ligi'nde 6. haftanın son maçında Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital, Ülker Sports Arena'da karşılaşacak. (İstanbul/20.30)

3- Spor Toto 3. Lig'de 12. hafta, 1. Grup'ta yapılacak Sebat Proje Trabzon Akçaabat-Niğde Belediyespor maçıyla tamamlanacak. (Trabzon/13.00)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler