YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'de bugün neler olacak?
Türkiye ve dünya gündeminden öce çıkan başlıklar...
Türkiye'de bugün neler olacak?
06 Kasım 2014 / 05:00 Güncelleme: 06 Kasım 2014 / 08:06

1- Irak Dışişleri Bakanı Caferi Ankara'da

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi'yi Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Dışişleri Bakanı El-Caferi'yi kabul edecek.

- Başbakan Ahmet Davutoğlu, İbrahim el-Caferi ile Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.

- El-Caferi daha sonra Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumunda düzenlenen, Bölgesel Gelişmeler Işığında Türkiye-Irak İlişkileri Konferansı'nda konuşma yapacak.

(Ankara/11.00/10.00/12.00/13.00)

2- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhafız Alayı'nı ziyaretinin ardından Türkmenistan'a hareket edecek.

(Ankara/12.30/14.00)

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Palasta "Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı"nı açıklayacak. (Ankara/10.00)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, maden kazaları, çalışma yaşamı, iş sağlığı ve güvenliği konulu toplantıya katılacak. (Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, KKTC Maliye Bakanı Zeren Mungan ve beraberindeki heyeti, Başbakanlık Merkez Bina'dakabul edecek. (Ankara/12.00)

2- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti il başkanlığınca, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ala Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya katılacak. (Ankara/10.00)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Norveç Dışişleri Bakanı Börge Brende ile görüşecek. (Oslo)

4- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde "3. Uluslararası Balkanlar ve Göç Kongresi"ne ve Four Seasons Hotel At The Bosphorus'ta "Sign of The City Awards" yarışmasının ödül törenine katılacak (İstanbul/13.30/19.00)

5- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mevkidaşı Prens Saud Al Faysal'ın resmi konuğu olarak Suudi Arabistan'a gidecek, bazı temaslar bulunacak. (Riyad)

6- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Kavak İlçe Kongresi'ne katılacak, basın mensuplarıyla bir araya gelecek. (Samsun/10.00-13.00)

7- İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fransa'da, G6 İçişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak ve ikili temaslarda bulunacak. (Paris)

8- Eşbaşkanlığı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından yürütülen Türkiye-Nijer Karma Ekonomik Komisyonu 1. Dönem Toplantısı'nın imza töreni gerçekleştirilecek (Ankara/13.00)

9- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Katar'da İslami Eserler Müzesini gezecek, Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani ile görüşecek, (Doha)

10- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen toplu temel atma ve açılış törenine katılacak, valilik, belediye ve AK Parti il başkanlığına ziyarette bulunacak. (Çankırı/15.30-18.15)

11- TBMM'den

- Genel Kurul'da İstanbul Tahkim Merkezi'nin kurulmasına ilişkin tasarının görüşmeleri yapılacak. (14.00)

- Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, BDDK, SPK, Merkez Bankası ve TMSF'nin bütçeleri ele alınacak. (10.00)

- KİT Komisyonu'nda Eti Maden İşletmeleri, Karadeniz Bakır İşletmeleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunun 2012 yılı hesapları görüşülecek. (10.00/14.30)

- Adalet Komisyonu'nda, yeni yargı paketi ile Yargıtay ve Danıştayda daire ve üye sayısının artmasını öngören kanun teklifleri ele alınacak. (15.30)

12- CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya bazı sendika ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edecek. (Ankara/14.00-16.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. (Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor. (Erbil/Bağdat)

3- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri üzerine yaşanan gerginlikle ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs)

4- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 kişinin yargılandığı "İttihadiyye Olayları" davasının görülmesine devam edilecek. (Kahire)

5- OECD, G20 ülkeleri ekonomik tahmin raporunu açıklayacak (Paris)

6- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve BM İyiniyet Elçisi sanatçı Muazzez Ersoy, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen ''Pekin 20 Bölgesel Değerlendirme Toplantısı''na katılacak. (Cenevre)

7- Hükümetlerarası Kalkınma Otoritesi GAD liderleri, "Güney Sudan krizi"ni görüşmek üzere Etiyopya'da bir araya gelecek. (Addis Ababa)

8- Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler takip ediliyor.

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, ikinci çeyrek hanehalkı yurt içi turizm istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

2- Türkiye genelinde 5 milyon 794 bin 694 öğrenciye dağıtılacak okul sütünün ihalesi yapılacak. (Ankara/14.00)

GÜNCEL

1- Ermenek ilçesinde su baskını nedeniyle kömür ocağında mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor. (Karaman)

2- İzmir merkezli 13 ilde "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, tutuksuz 32 emniyet mensubu hakkında 10 ile 961 yıl arasında hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edilecek

3- 28 Şubat davasının görülmesine Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindedevam edilecek.

(Ankara)

4- Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Renaissance Polat Erzurum Hotelde düzenlenen "Basın İş Kanunu 2. Çalıştayı"nda yer alacak. (Erzurum/13.00)

SPOR

1- UEFA Avrupa Ligi'nde 4. hafta maçları oynanacak.

- C Grubu'nda Beşiktaş, Sırbistan'ın Partizan, L Grubu'nda ise Trabzonspor Belçika'nın Lokeren takımlarıyla karşılaşacak. (İstanbul/20.00/Lokeren/22.05)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi 4. haftasında 6 maç yapılacak.

- Anadolu Efes deplasmanda Rusya'nın Nizhny, Fenerbahçe Ülker evinde İspanya'nın Barcelona takımlarıyla karşı karşıya gelecek. (Novgorod/18.00/İstanbul/21.45)

3- FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda A Grubu'nda, Adana BOTAŞ Spor, Rusya'nın Enisey, D Grubu'nda Beşiktaş, Belarus'un Horizont, B Grubu'nda da İstanbul Üniversitesi BGD, Belarus'un Tsmoki takımlarıyla mücadele edecek. (Adana/19.00/İstanbul/18.00/18.30)

4- Voleybol CEV Erkekler DenizBank Şampiyonlar Ligi'nde, Halkbank, deplasmanda İtalya'nın Sir Safety takımıyla karşılaşacak. (Perugia/21.30)

5- Voleybol Erkekler CEV Kupası'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çek Cumhuriyeti'nin Volejbal Brno takımını konuk edecek. (İstanbul/17.00)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler