YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye yükselme dönemine girmiştir"
"Türkiye yükselme dönemine girmiştir"
22 Mayıs 2013 07:19
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Türkiye artık yükselme dönemine başlamıştır. Türkiye orta alt gelirli ülkeler grubundan bugün orta yüksek gelirli ülkeler grubuna, 2015 yılında da dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan yüksek gelirl

Soylu, AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Gecesi'nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin artık yarından emin, büyük bir mutluluk, onur ve huzur içinde yaşadığını söyledi.

Ülkenin yaklaşık 300 yıldan beri gerileme döneminde olduğunu, birkaç sefer bunu aşmak için çaba gösterdiğini fakat başaramadığını belirten Soylu, 21. yüzyılın başlarından itibaren o yükselmeyi kendi kafasına koymuş Türk milletinin iradesini güçlendirerek büyük bir dünya devleti olmak için çaba gösterdiğini kaydetti.

Türkiye'de yapılan çalışmaların hiç birinin tesadüf olmadığını vurgulayan Soylu, bundan 10 yıl önce hiç kimsenin yarınını göremediğini belirtti. Türkiye'nin geleceğini planlamaya çalıştığını ve zengin olmak için çalıştığını anlatan Soylu, şöyle konuştu:

"Türkiye artık yükselme dönemine başlamıştır. Türkiye orta alt gelirli ülkeler grubundan bugün orta yüksek gelirli ülkeler grubuna, 2015 yılında da dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan yüksek gelirli ülke grubuna geçecektir. Dün önünü göremeyen Türkiye bugün geleceğini planlamaya çalışıyor. 25 bin dolarlık kişi başına gelir seviyesi, 500 milyar dolarlık ihracat ve 2 trilyon dolarlık Gayri Safi Milli Hasıla, ileri teknolojisiyle beraber dünyayla rekabet eden bir Türkiye var artık."

AK Parti'nin seçim kazanan, iktidara gelen sıradan bir siyasi parti olmadığını kaydeden Soylu, AK Parti'nin Türkiye'nin bekası ve geleceği için çalışan büyük bir ailenin adı olduğunu ifade etti.

"Türkiye çok önemli bir seçime gidiyor"

Türkiye'nin çok önemli bir seçime gittiğini belirten Soylu,"Siyasetçiler için her seçim önemlidir ama bu seçim öyle değil. Bu sadece bir belediye başkanlığı, meclis üyeliği seçimi değil, çok net söylüyorum bu başka bir seçimdir. Bir sonuç seçimleri bir de dönüşüm seçimleri vardır. Bu coğrafyada hiçbir zaman bu millet direkt olarak kendi devlet başkanlığını seçmedi. İlk kez seçecek. İlk kez böyle bir yöne doğru Türkiye adım atmaktadır ve birilerini de korkutan budur" dedi.

Soylu, AK Parti'nin çok güzel üç katlı bir ev inşa ettiğini ve her şeyini onun içine koyduğunu dile getirerek,  şunları söyledi:

"Bir katı ile bir de çatısı kaldı. Yani bir kat atılacak o 2014 yerel seçimlerinde, bir de çatı çekilecek o da cumhurbaşkanlığı seçiminde. Dışarıda da bir dozer, 2 tane zabıta, ellerinde de bir balyoz. Diyor ki, 'Bu millet bir rehavete girsin, bu millet bir sıkıntıya girsin de ben dozerle birlikte elimde balyozlarla bu 3 katı bunların kafasını yıkayım'. Onlar da o beklenti içerisindeler. Siz bunlara müsaade etmeyin. Çok çalışalım onlara fırsat vermeyelim. Her bir oy Türkiye'nin geleceğine inşa edilen bir tuğla gibidir. Biz Türkiye'yi bölgesinde lider, güçlü küresel bir aktör haline getirmek istiyoruz"

Süleyman Soylu, konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler