YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye YPG'yi vurdu, ABD ile Rusya ilişkisi su yüzüne çıktı
Rus haber sitesi Gazeta.ru'da yer alan bir analizde, Rusya ve ABD'yi yakınlaştıran faktörün Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG'yi vurması olduğu iddia edildi.
Türkiye YPG'yi vurdu, ABD ile Rusya ilişkisi su yüzüne çıktı
23 Şubat 2016 / 17:28 Güncelleme: 23 Şubat 2016 / 17:39

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama dün gerçekleştirdikleri telefon görüşmesi çerçevesinde Uluslararası Suriye Destek Grubu olarak ateşkes için anlaşmaya varmıştı. Ateşkes kararının 27 Şubat’ta yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Rusya ile ABD arasındaki anlaşmayla ilgili bir analize yer veren Gazeta.ru, Türkiye'nin Suriyeli Kürtlere ait mevzileri 13 Şubat'ta vurmaya başladığını hatırlattı.

Türkiye'nin Suriye'ye kara operasyonu düzenleme planları yaptığını, Şam yönetiminin Türk askerlerinin Suriye'ye girdiğini resmen açıkladığını belirten site, AFP ve Reuters gibi ajansların Türk askerlerinin Suriye'ye girdiğine dair kanıtlar sunduğunu da iddia etti. 

ABD VE RUSYA BİRBİRİNE YAKINLAŞTI

Bu iddiaların ardından uzun yıllardır soğuk savaş içinde olan ABD ve Rusya'nın bu süreçte birbirine yakınlaştığını söyledi.

 // Turkiyem
Bunlar zaten hep beraber oldu. Aynı Iran ile Israil gibi. Aynı Ermenistan ve Fransızlar gibi. Bunları hep iluminati grubu idare ediyor. Amaçları islamiyeti yok etmek ve insanları onlara köle etmek....
23 Şubat 2016 23:30
 // Murat
Kafirden dost olmaz...
23 Şubat 2016 20:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler