YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ve Erdoğan'a hakaret ettiler
Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Can Dündar Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler yağdırmaya devam ediyor.
Türkiye ve Erdoğan'a hakaret ettiler
26 Ocak 2015 / 12:10 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 12:14

Almanya'da katıldığı toplantıda Tarık Akan, "Huzur diye bir şey kalmadı ülkemde. Her şeyim yerli yerinde ama mutsuzum" dedi. Rutkay Aziz ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adını vermeden "Bazılarının doğumu ülkesine pek hayırlı olmuyor." dedi.

Almanya'nın Köln kentinde, Gazeteci Uğur Mumcu ile Şair Nazım Hikmet için anma düzenlendi. Köln Üniversitesine düzenlenen anmaya oyuncu Tarık Akan, yazar ve program yapımcısı Nebil Özgentürk, gazeteci ve belgesel yapımcısı Can Dündar, tiyatro oyuncusu Rutkay Aziz, CHP milletvekilleri Durdu Özbolat ve Levent Gök ile İstanbul Esenyurt eski belediye başkanı Gürbüz Çapan katıldı.

Dündar: Elimizde silah ve sopalarla bekledik

Etkinliğin podyum tartışması bölümünde Gürbüz Çapan, Tarık Akan, Rutkay Aziz, Nebil Özgentürk ve Can Dündar, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.
Gazeteci Can Dündar şunları söyledi: "Charlie Hebdo'ya yapılan kanlı baskın bu karanlığın, bu yobazlığın uluslararası çapta yaygınlaştığını gösteren çok önemli bir ölçüydü. Aynı günlerde biz Cumhuriyet Gazetesi'nde dergiyi yeniden bastığımız için benzer bir baskını iki hafta önce kimimizin elinde silah kimimizin elinde sopayla bekledik. Böyle bir ülkeden bahsediyoruz. Buna rağmen gazetecilik yapmaktan söz ediyoruz. Size sadece şunu söylemek isterim. Ne olur ölenlerin arkasından gözyaşı dökmek yerine yaşayanlara sahip çıkalım."

"Bazılarının doğumu ülkelerine hayırlı gelmiyor"

Oyuncu Rutkay Aziz, Kimse üzerine alınmasın, bazı insanların doğumu insanlığa, ülkesine, toplumuna pek uğurlu gelmiyor. Almanya da çok iyi bilir. Alman halkı da bunun acısını tatmıştır, savaşa sürükler, işsizliğe sürükler, açlığa sürükler, hırsızlığa sürükler. Ama kiminin doğumu vardır, Nazım Hikmet gibi, Uğur Mumcu gibi, İlhan Selçuk gibi onlar toplum için bir ışık gibi yanarlar başımızda. Türkiye'de çok moda oldu; 'vatan haini' olmak. Nazım ve Uğur gibi değerlerimizi görüyorsunuz, ölümsüz. Her ikisi de bazı haksızlıkları, olayları gördükleri için vatan haini oldular. Günümüzde de özgürlükten, adaletten, hukuktan, bağımsızlıktan söz etmek, üç maymunu oynamamak da vatan hainliği sayılıyor. Biz de vatan hainliğine inatla devam edeceğiz, diye konuştu.

Tarık Akan, alkol aldıktan sonra rahatlıyormuş

Türkiye'de insanların olayları sorgulamadığını dile getiren Tarık Akan o da isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Akan, Türkiye'deki mutsuzluktan kurtulmak için akşamları birkaç kadeh içki içtiğini ve bunun kendisini rahatlattığını söyledi.

Akan'dan Erdoğan'a: 1 hafta 10 gün sus be adam!

İşte Akan'ın konuyla ilgili açıklaması:

"Siz burada yaşıyorsunuz, Türk televizyonları izleyip oradan biraz rahatsız oluyorsunuz ama biz o ülkede yaşıyoruz. Ben her şeyim yerli yerinde olmasına rağmen mutsuzum, huzursuzum. Sabah kalkıyorum, gazeteye bakıyorum; 'eyvah diyorum, bu lafı nasıl söyler.' Öğlen diğer gazetelere bakıyorum bir facia. İnternet'e giriyorum, 'Allah'ım diyorum bu nasıl olabilir.' Akşamları birkaç kadeh atıyorum da rahatlıyorum. Sonra televizyonu açıyorum, çıldıracağım. Huzur diye bir şey kalmadı ülkemde. Eleştirebilirsin ama bir ara ver. Bir hafta, 10 gün sus be adam."

GELMEYİN
 // ŞEYDA ŞEYDA
GELMEYİN ÜLKEME SİZİN DOĞUMUNUZ VARLIĞINIZDA ZARARDAN BAŞKA BİRŞEY VERMİYOR ÜLKEME FİTNECİLER BÖLÜCÜLER SÖZDE AYDIN BOZGUNCULUK YAPAN İNSANCIKLAR SİZİ...
27 Ocak 2015 Salı 07:48
01:17
 // M Sami
Susmayacagiz, o kadar baski ve tektipleme calismalariniza ragmen susmadik, bundan gayri avucunuzu yalarsiniz, yalakalar! Diriliş tum hizi ile suruyor, ok yaydan cikti bir kere, hedefinde ancak zalimler var! Sanmayin dunyada yatip inanmak istemediginiz Cehenneme birakalim, hesaplasmamiz burada olacak, inadina, yasasin Erdogan, yasasin Ahmet Davutoglu hoca! Saygilar, Londra...
27 Ocak 2015 01:17
00:13
 // ekrm
Biz bu insanlari sanatci diye izliyoz suc muslumanlarda peygambere hakaret edenin dini olamaz bunlar olunve camide ne isleri var...
27 Ocak 2015 00:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler