YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye toplama kampı değil"
AK Parti Sözcüsü Çelik, AB'ye tepki göstererek, Türkiye'nin kimsenin tampon bölgesi olmadığını ve bir toplama kampı olarak da değerlendirilemeyeceğini açıkladı.
"Türkiye toplama kampı değil"
18 Kasım 2015 / 19:00 Güncelleme: 18 Kasım 2015 / 19:14

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik'in açıklamasından satır başları:

"Fransız halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

MYK'daki oylama sonucu, TBMM Başkan adayımız İsmail Kahraman olarak belirlendi.

DAEŞ terör örgütüne karşı savaşılıyor diye, başka terör örgütleri asla desteklenmemelidir. Onlara yardımların ulaşması demek, oradaki terör kapasitesini arttırır.

Türkiye kimsenin barış ve güvenliğinin bir tampon bölgesi değildir. Türkiye bir toplama kampı değildir. Türkiye'nin gündeminde kara harekatı yok. Sınırımızda terör örgütü istemiyoruz.
Esed'in kalması, yeni bir Afganistan adayı olarak dünyanın gündemine geldi. Birçok devlet hava operasyonu düzenliyor ama DAEŞ'i geriletemiyor. Tam tersi Suriye'de Irak'ta lokalize edilmek istenen örgütün Avrupa için tehdit olduğunu görüyoruz. Demek ki burada bataklığı kurutmak önemlidir.

Yabancı devletlerin, ulusal marşları okunurken saygı göstermemiz lazım. Özellikle saygı duruşunda da ıslıkla tepkiyi doğru bulmuyoruz. Ayrıca bu tip büyük alanlarda vatandaşlarımızın birbirlerine karşı slogan atmasını da doğru bulmuyoruz. Gerekli hassasiyetin gösterilmesini arzu ederiz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler