YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Suriye'yi mi vurdu?
Suriye'deki yerel kaynaklar, Türkiye'nin Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Kızıldağ'daki Esed birliklerinin mevzilerini vurduğunu öne sürdü. Yoğun top atışına tutulan bölgede 5 rejim askeri yaralandı.
Türkiye Suriye'yi mi vurdu?
02 Şubat 2016 / 10:38 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 10:49

Akşam saatlerinde gelen bir haber dikkatleri bir kez daha Türkiye - Suriye sınırına çevirdi. Haberde, sabah saatlerinden itibaren  Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait topçu bataryalarının Suriye'nin Lazkiye kentinin kuzeydoğusunda yer alan Kızıldağ'da, Esed rejimi mevzilerini vurduğu öne sürüldü.

Son günlerde, Rus savaş uçaklarının da bombardımanı ile Türkmenlerin yoğun ateş altına alındığı Türkmen Dağı bölgesindeki Kızıldağ'da rejim güçlerinin bulunduğu murtlu tepesi ve çevresinin Türk tarafından açılan topçu ateşiyle bombalandığı iddia edildi.

Bu operasyonun, muhaliflerin başlattığı karşı saldırı sonucu Kızıldağ eteklerine kadar çekilen Esed güçlerinin tank ve top atışlarının Yayladağı ilçesinin sınır hattına düşmesinin ardından karşılık vermek amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor. 

Türkiye'nin sınır hattına düşen havan ve tank mermilerine topçu atışıyla karşılık verilmesinin ardından 5 Suriye askerinin yaralandığı da yerel kaynakların verdiği bilgiler arasında...

Yoğun saldırısı altındaki Türkmen Dağı'nın yüzde 70'lik kısmı son üç ayda muhaliflerin eline geçti. Kızıldağ ve Burc el Kassab da dahil bütün kritik tepeler rejim birliklerinin kontrolüne geçerken, Türkmenler Kelez köyünde saldırıları durdurarak mevzileri tekrar kazanmaya başladı...​

 

1-2 patlatmıştır
 // malazgirt çaldıran
yoksa rusun uçağını düşüren paralel güdümlü laik kmalist TAYYİP DÜŞMANI
tsk içindeki uzantıların icraatinden sonra suriyeye burnumuzu sokacak
yeterli güç sınırlı...
02 Şubat 2016 Salı 18:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler