YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye sınırını bu sistemle koruyacak: MEADS
ABD’li savunma şirketi Lockheed Martin’in CEO’su Marillyn Hawson, Türkiye’nin MEADS füze savunma sistemiyle ilgilendiğini açıkladı.
Türkiye sınırını bu sistemle koruyacak: MEADS
18 Mart 2016 / 03:10 Güncelleme: 18 Mart 2016 / 08:25

Türkiye’nin ilgilendiği füzelerin halihazırda Alman Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanıldığını hatırlatan Hawson, Polonya’nın da sisteme ilgi gösterdiğini ve Savunma Bakanlığı’yla kısa süre önce bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

BALİSTİK FÜZELERE KARŞI ETKİLİ

Almanya, İtalya ve ABD’nin yer aldığı Orta Menzilli Hava Savunma Sistemi (MEADS) ‘nin Patriot sisteminin yerini alması öngörülüyor. Füze olarak Patriot’ların son sürümü PAC-3MSE’leri kullanan MEADS sistemi ile menzili 1000 km’ye kadar olan taktik balistik füzelere, alçak ve yüksek irtifa cruise füzeleri, insansız hava araçları, sabit kanatlı hava araçlarına ve döner kanatlı hava araçlarına karşı koruma sağlıyor.

Tekerlekli araç üzerine monte edilmiş bir lançer ve 360 derece hareket edebilen radarlardan oluşan sistem kısa süre içerisinde mevzilerini değiştirebiliyor. Ayrıca MEADS sisteminin tüm bileşenleri; C-130, 400M ve C-17 nakliye uçaklarının yanı sıra yeterli sayıda CH-47 ve CH-53 ağır nakliye helikopterleri tarafından taşınabiliyor.

SAVUNMAVETEKNOLOJİ

 

 // erhan
Haberi abartmayın. Daha görüşme var. Satınalma bile yok....
18 Mart 2016 11:16
GİZLİ
 // Misafir & Misafir
Mühendislerimizin yapmış olduğu gizli silahları deşifre etmeyelim. Taki 5 üst sürüm versiyonunu geliştirene kadar. Alt modellerin reklamını yapalım satalım. Eşşeklerin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim....
18 Mart 2016 Cuma 09:12
yalan
 // murtaza
türkiye kendinde başkasına güvenirse, geçmiş tarihte olduğu gibi, gelecekte yine hüsrana uğrar, onun için ayağımızı denk almamız gerekir, bunların hepsi dostane görünümlü yalandır....
18 Mart 2016 02:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler