YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliğinde gözyaşları sel oldu
Genelkurmay Başkanlığı Youtube hesabından "Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliği kapsamında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Piyade Er İbrahim Oğlu Kasım için düzenlenen törenden görüntüler paylaşıldı.
''Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliğinde gözyaşları sel oldu
17 Ocak 2016 / 14:25 Güncelleme: 17 Ocak 2016 / 14:55

Genelkurmay Başkanlığınca, 13 Ocak 2016'da Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, ''Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliği kapsamında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Piyade Er İbrahim Oğlu Kasım için tören düzenlendi.

Törende, Şehit Piyade Er İbrahim oğlu Kasım'ın torunu Zübeyde Gürbüz ve Ethem Gürbüz duygularını dile getirdi.

Şehit Piyade Er İbrahim oğlu Kasım'ın torunu Zübeyde Gürbüz, "Çok seviyorum memleketimi, vatanımı. Şimdi bana 'şu anda asker ol' deseler askerlik yapabilirim. İçimden geliyor" ifadesini kullandı.

Şehit Piyade Er İbrahim oğlu Kasım'ın torunu Ethem Gürbüz, "Ne diyeceğimi bilemiyorum çok yoğun duygu yüklüyüm. Şehitlerimiz ve başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve sizin huzurunuzda saygıyla eğiliyorum" dedi.

Törende, bu ay terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında Diyarbakır'da şehit düşen özel harekat polisi Orhan Dilekçi ve Van'da şehit olan polis Önder Ertaş da anıldı.

Duygusal anların yaşandığı programda, şehitler için dua okundu.

AA

 // Kaan
Allah rahmet eylesin...
17 Ocak 2016 19:46
rahmet ile anıyoruz
 // ali
Allahım cennetin engüzel mekanı olsun bizlerden selam olsun şehit anaları benim annemdir ellerinden öperim...
17 Ocak 2016 14:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler