YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye PKK'yı vurdukça ABD ambargo kartını oynuyor
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklama ile Türkiye'ye örtülü silah ambargosu olduğunu açıklamıştı. O açıklama sonrasında örtülü olan ambargo artık fiili ve açık bir şekilde yürütülüyor.
Türkiye PKK'yı vurdukça ABD ambargo kartını oynuyor
22 Eylül 2017 / 12:09 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 12:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM zirvesi için gittiği New York’ta temaslar yaparken Washington’da tuhaf ve tehlikeli sonuçlara varabilecek işler oldu.

Washington Post Gazetesi, Erdoğan’ın ziyaretine denk gelen bir başyazı yayınladı. Yazının içeriği Türkiye'ye silah ambargosuydu. Bu yazıdan kısa bir süre sonra ABD Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarına yapılacak silah satışıyla ilgili kararnameyi resmen geri çekti.

ABD'NİN SİLAH AMBARGOSU KARARI

İşin tuhaf kısmı Katar'ı türlü bahanelerle terörü finansa etmekle suçlayıp ardından silah satışına onay veren, Suudi Arabistan'ı 11 Eylül'ün sorumlusu ilan edip ardından silah satan hatta Türkiye'nin mücadele ettiği terör örgütlerine silah dağıtan ABD Türkiye'ye fiili bir silah ambargosu uygulamaya başladı.

TÜRKİYE PKK'YA VURDUKÇA ACISI ABD'DEN ÇIKIYOR

Daha önce ABD kongreyi silah satışına neredeyse yüzde yüz oranında onay veriyordu. Ancak bu kez yönetim, oylamayı bile beklemeden Dışişleri aracılığıyla istemi Kongre’den bizzat geri çektiğini açıkladı. Hatta kritik bazı yedek parçalar içinde benzer tutumda olduğu söyleniyor. Türkiye'nin geri çekilen silah talebi sadece 1 milyon dolarlık bir satıştı. Türkiye bu silahları farklı ülkelerden de temin edebilir ancak ABD'nin bu tavrını daha büyük ve önemli satış taleplerine de yansıtmasından söz ediliyor.

ABD NEDEN AMBARGO UYGULUYOR

Uzmanlara göre ABD'nin Türkiye'ye karşı bu ambargo kararını almasının arkasında Rusya ile yakın ilişkiler ve S-400 sistemi için yapılan anlaşma, Türkiye'nin PKK'yı bitirme noktasına getiren operasyonları ve sınır ötesinde YPG'ye yapılan operasyonlar ve en önemlisi Türkiye'nin Ortadoğu'da ABD'nin planlarını bozan hamleleri var.

çözüm ne?
 // vatandaş
acaba diyorum , K. Kore lideri KİM gibi abd ile ipleri koparıp füze işine mi girsek ! ...
22 Eylül 2017 Cuma 15:40
siyonist deccal ,yok olasın,yıkılasın,kahrolasın
 // muzaffer
Siyonist amerika Allah senin gani gani belanı versin.(masum amerika halkı istisna)...
22 Eylül 2017 Cuma 13:52
...
 // kafkasyalı
"Rabbimiz "sizin şer bildiklerinizden hayır, hayır bildiklerinizden de şer murat edilmiş olabilir." buyurmuştur. atalarımız da "kötü komşu adamı mal sahibi eder." demişler....
22 Eylül 2017 13:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler