YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye o iki grubu terör listesine ekledi
Türkiye o iki grubu terör listesine ekledi
01 Ekim 2014 23:45
Bakanlar Kurulu, listeye 14 kişi ve 2 örgüt ekledi, bir kişinin bilgilerini güncelledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulmasına ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

El kaide ile bağlantılı kişiler

Karara göre "El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" adlı listeye Suudi Arabistan'dan Ahmed Abdullah Salih El Hazmari El Zahrani, Azzam Abdullah Zureyk El Malid El Subhi ve İbrahim Süleyman Hamad El Hableyn, Irak'tan Maysar Ali Musa Abdullah El Cuburi ve Abdurrahman Muhammed Mustafa El Kaduli, Kuveyt'ten Abdurrahman Halif Ubeyd Cuday El Enizi ve Şafi Sultan Muhammed El Acmi, Norveç'ten Anders Cameroon Ostensvig Dale, Tunus'tan Seyfullah Bin Hüseyin, Suriye'den Anas Hasan Hattab, Fransa'dan Emilie Konig ve Kevin Guiavarch, Senegal'den Ömer Diyabi ve Katar pasapotlu Abdurrahman Bin Umayr El Nuaymi eklenirken Mali'den İyad Agali isimli şahsın bilgileri güncellendi.

İki grup terör listesine alındı

Ayrıca "El Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar" listesine Tunus'ta faaliyet gösteren Ensar El Şeria ile Lübnan, Suriye ve Arap Yarımadası'nda faaliyet gösteren Abdullah Azzam Tugayları isimli iki örgüt eklendi.
Bu karara karşı 60 gün içinde Danıştay'da dava açılabilecek.

 

AA

 

11:54
 // KANALAHABER'E
Helal olsun....
02 Ekim 2014 11:54
01:19
 // İŞTE HENDEK İŞTE DEVE
Akıllarda bir çok şüphe, dillerde bir çok iddia, medyada bir çok görüntü var iken; Türkiye IŞİD teröristlerine destek olmuş mudur, olmamış mıdır? Bunu bir vatandaş olarak soruyorum. Oldu ya da olmadı diyemiyorum ama, lisanı hal; şüphelerimi arttırıyor. Stratejik bir hata yapıldı ise, bunu mertçe söylesinler. Bakın; chp ve ya herhangi bir partili değilim. Bunu ak partili bir kürt olarak soruyorum. Devlet, ışid e karşı neden mutedil ve refleksiz? Ûç pkklı için 6 savaş uçağı kaldıran tsk, neden bu işid teröristlerini görmezden geliyor. Şeffaf bir medya iseniz, bu yorumumu da yayınlayın. Yayınlayın ki, helal olsun diyeyim....
02 Ekim 2014 01:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler