YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye-Mısır arasında yüksek düzeyli ilk temas!
Türkiye’nin, komşularıyla ilişkilerini düzeltme yönünde başlattığı diplomatik girişimlerde Mısır ile önemli bir adım atılacak. Türkiye ve Mısır Meclis Başkanları Pazartesi günü İtalya'da bir araya gelecek.
Türkiye-Mısır arasında yüksek düzeyli ilk temas!
09 Temmuz 2016 / 23:30 Güncelleme: 10 Temmuz 2016 / 08:56

İtalya’da toplanacak olan Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Başkanlık Divanı toplantısı için Mısır ve Türkiye Meclis başkanları, aynı masanın etrafında buluşacak. 

Bu toplantı Mısır ile Türkiye arasında üst düzey bir temas imkanı da sunacak.

Star'ın haberine göre asamblenin Başkanlık Divanı’nda yer alan 3 ülkeden ikisi Mısır ve Türkiye, Asamble’nin gündemini konuşmak için aynı masa etrafında buluşacak. 

Böylelikle Mısır ile Türkiye arasında, aynı masa etrafında üst düzey görüşme, Akdeniz için birlik çatısı altında gerçekleşmiş olacak. 

Mısır Meclis Başkanı’nın zirveye katılacağı, dönem başkanlığını yapan ev sahibi İtalya’ya bildirildi.

Türkiye’den de Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Türk Grubu Başkanı olarak Ali Ercoşkun gidecek. 

Son anda bir değişiklik olmazsa İtalya’nın ev sahipliğinde aynı masanın etrafında buluşacak olan iki Meclis Başkanı’nın, Türkiye-Mısır ikili özel ilişkilerini de ele alması bekleniyor.

 // Ömer
bahoz erdal konusunda ısrailin nasıl güvenilmez menfaatleri uğruna işbirliği içerisindeki terörist örgüt dahil olmak üzere bir anda ihanet etme ahlaksızlığında mazur görmediklerinin bariz bir örneği.bu pisliğın öldürülmesi karşılığında Türkiye'den doğalgaz boru hattı anlaşması çıkar ise şaşırmayın sakin....
09 Temmuz 2016 23:55
 // Ömer
terör devleti israil ile normalleşme için evet diyenlerin oranı %70 imiş bu nasıl bir ahlaksızca algı oluşturma çabası? Bir başkanlık hevesi uğruna terör devletine ram olanlar şunu çok iyi bilmeliler Allah şahittir milletin evet demediği ihanet içeren bu davranıştan ötürü emeliniz gerçekleşmeyecek. atat havaalanı saldırısı sonrası avrupanın ikiyüzlülük içeren sözde desteği ve bahoz olayını iyi irdeleyin? Terör devleti ile yapılan anlaşma konusundaki DiKduruşunuz için teşekkürler kanal a....
09 Temmuz 2016 23:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler