YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Kamu-Sen'den BM'ye protesto
Türkiye Kamu-Sen'den BM'ye protesto
27 Ağustos 2013 16:01
Konfederasyon üyeleri İslam dünyası ve Türk coğrafyasındaki zulümlere sessiz kaldığı gerekçesiyle BM'yi protesto etti

Türkiye Kamu-Sen üyeleri, İslam dünyası ve Türk coğrafyasındaki zulümlere sessiz kaldığı gerekçesiyle Birleşmiş Milletleri (BM) protesto etti. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan İsmail Koncuk ve beraberindekiler, BM'nin Ankara Temsilciği önünde toplandı. Koncuk, buradaki açıklamasında, İslam dünyasının tarihinin en hoşgörüsüz, en acımasız ve en alçakça saldırılarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Özellikle 11 Eylül saldırısının ardından İslam'a, hoşgörüye, insanlığa ve barışa karşı sistemli bir operasyonun başlatıldığını söyleyen Koncuk, Batı'nın enerji kaynaklarına sahip Avrasya ve Ortadoğu coğrafyasını kan gölüne çevirerek ekonomik ve siyasi açmazdan çıkmaya çalıştığı ifade etti. Yaşananlar karşısında BM'nin tavrını eleştiren Koncuk, şöyle konuştu: "BM; Temel İnsan Hakları Sözleşmesi, Soykırımın Önlenmesi ve Savaş Suçlularının Cezalandırılması Sözleşmesi ve Siyasi ve Medeni Haklar Sözleşmesi ile tüm insanların can ve mal güvenliğini teminat altına almıştır.

Oysa bugün BM üye devletlerinin gözü önünde Müslüman kanı akıtılmakta, insanlık suçu işlenmektedir. Hazırlanan Büyük Ortadoğu Projesi, bu bölgede ülkelerin sınırlarının küresel çıkarlara uygun olarak yeniden belirlenmesi ve yeni sınırların Müslüman kanıyla çizilmesini içermektedir. Proje kapsamındaki ülkeler üzerinde, sözde demokrasi getirmek bahanesiyle kirli bir oyun oynanmakta, Müslüman halk ise kurtlar sofrasına atılmaktadır." İslam aleminin adeta Roma arenalarında kendi özgürlüğü için kardeşini boğazlamak zorunda bırakılan köleler gibi birbirine boğazlatıldığını ileri süren Koncuk, "Nerede bir Müslüman kanı dökülüyor, yaşama hakkına, inançlara ve kutsal değerlere tecavüz edilerek doğrudan İslam'a saldırılıyorsa orada demokrasiden, hoşgörüden ve ifade özgürlüğünden dem vuran ülkelerin parmağı ve etkisini görmekteyiz" dedi.

"BM üyelerinin vicdanlarının sızlaması için daha kaç Müslüman'ın kanı akmalı, kaç çocuk zehirli gazlarla boğulmalı, kaç kadına tecavüz edilmeli, kaç genç parçalanmalı, kaç ülke iç karışıklığa sürüklenmelidir" diye soran Koncuk, şunları kaydetti: "BM, duruma müdahale etmek, olayların önlenemez noktalara gelmesinin önüne geçmek ve İslam'a yapılan saldırılara son vermek için derhal harekete geçmelidir. İnsanlık katledilmeden, yaşanan trajedi daha da büyümeden önce BM, Ortadoğu'daki çatışmalara destek vererek adeta Müslüman milletlere karşı bir sürek avı başlamasına neden olan ülkeler ve bu katliamlara imza atan liderler hakkında gereğini yapmak üzere, yetkili organlarını harekete geçirmeye ve etkili tedbirler almaya davet ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki BM, egemen güçlerin siyasi, ekonomik ve ideolojik emellerine alet olmak için değil; adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği tüm ülkelere sağlamak için var." Basın açıklamasının ardından "Birleşmiş Milletler Mazlumlara sahip çık" sloganı atan grup, BM Telsilciliğinin önüne karanfil bıraktı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler