YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye isterse arabuluculuk yaparız"
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Amir Abdollahian, 'Ankara ile Şam'ın ilişkilerini düzeltmesi için aracılık yapmaya hazırız' dedi.
"Türkiye isterse arabuluculuk yaparız"
02 Aralık 2013 / 10:47 Güncelleme: 02 Aralık 2013 / 10:56

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Amir Abdollahian yaptığı açıklamada İran'ın 'Ankara ile Şam'ın ilişkilerini düzeltmesi için aracılık yapmaya hazır' olduğunu söyledi. Abdollahian önceki gün başlayan Başbakan Vail Nader El-Halki başkanlığındaki Suriye hükümet heyetinin ziyareti sırasında 'bu ülkedeki soruna siyasi çözüm bulmak amacıyla ciddi görüşmeler yapılacağını' bildirdi.

Abdollahian İran'ın '22 Ocak 2014 tarihinde başlayacak Cenevre Barış Konferansı öncesinde Suriye içi diyaloğun başarılı olmasını istediğini' de sözlerine ekledi. Abdollahian 'Suriyeli meslektaşlarımızla görüşeceğimiz fikir ve önerilerimiz var' dedi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da geçtiğimiz hafta Tahran'ı ziyaret etmişti. Davutoğlu'nun ziyareti sırasında iki ülke arasında Suriye sorunu dâhil olmak üzere bölgesel konularda siyasi koordinasyonun yeniden tesis edilmesi konusunda uzlaşıya varılmıştı.

Varil bombası katliamı

Öte yandan dün Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopterin Halep kentine bağlı El-Bab kasabasındaki kapalı çarşıyı hedef alan saldırısında, 26 kişinin öldüğü bildirildi.

Hadi len !
 // Mühr-ü Süleyman
Belki başlık Farsçaya zor çevrilebilir, meşhur bir Türk atasözüyle anlatayım;
O'LUM BAK GİT......
06 Aralık 2013 Cuma 03:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler