YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye IŞİD'e müdahale edecek mi? Bakan açıkladı
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, IŞİD'e karşı ABD'nin düzenlediği hava saldırısında Türkiye'nin herhangi bir desteği bulunmadığını söyledi.
Türkiye IŞİD'e müdahale edecek mi? Bakan açıkladı
09 Ağustos 2014 / 14:15 Güncelleme: 09 Ağustos 2014 / 14:18

Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen kahvaltıya katılan  Yılmaz, kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Yılmaz, bir basın mensubunun, "Amerika'nın IŞİD'e müdahalesinde  Türkiye'nin bir desteği olacak mı, siz nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu  üzerine, şu anda hiçbir desteklerinin olmadığını belirterek, "Amerika, kendi  imkanlarıyla, savaş gemisinden kalkan uçaklarıyla, kendi unsurlarına tehdit  olarak gördüğü IŞİD mevzilerini bombalıyor. Bu ne zamana kadar devam ediyor?  IŞİD'in Kuzey Irak'ta kendi unsurları var. Bu unsurlarına tehdit olmayacağı ana  kadar devam edeceğini düşünüyoruz" diye konuştu. 

Bakan Yılmaz, şöyle devam etti: 
 
"Türkiye'nin Amerika'ya şu anda verilmiş bir desteği yoktur. Bizim  orada 49 personelimiz, konsolosluk mensubumuz hala IŞİD'in elinde duruyor.  Dolayısıyla da bizim farklı bir şey yapabilmemiz sorumluluk gereği mümkün değildir. Aksini söyleyenler herhalde bu 49 insana hiç önem verilmemesini  istiyor. Demek ki bu, makul bir talep değildir." 
 
Rehinelerin durumu

Yılmaz, bir basın mensubunun "Rehinelerin can güvenliğiyle ilgili bir  şey olabilir mi?" sorusunu "Biz şu anda umutluyuz, bir sıkıntımız yok. Umut  ederiz ki sağ salim Türkiye'ye dönerler" şeklinde yanıtladı. 
 
Türkiye operasyon düzenleyecek mi?

"Türkiye'nin IŞİD'e operasyon yapması söz konusu olabilir mi? sorusuna  ise Yılmaz, "Yok" diye cevap verdi. 

14:39
 // YANLIŞ POLİTİKA
Sırf o rehineler ölmesin diye yüzlerce kişi öldürülüyor. Böyle mantık olmaz. Ya operasyon yap rehineleri kurtar, ya da risk al. Devlet olmanın gereği budur. Yaşatmak için öldüreceksin. Aksi takdirde binlerce can gider....
09 Ağustos 2014 14:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler