YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye - İran savaşına dikkat!
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, "İran - Türkiye Savaşına da dikkat etmek gerekir. Böyle bir savaşa mümkün olduğunca girmemek gerekir. Çünkü böyle bir şey olduğu takdirde yine batılı güçlerin işine yarar" dedi.
Türkiye - İran savaşına dikkat!
11 Ekim 2016 / 08:51 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 08:53

Kanal A ekranlarında yayınlanan ve Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz'ın katıldığı Sivil Düşünce programının konularından birisi de Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı 23. Dünya Enerji Kongresi oldu. Bölgedeki kirli oyunlara dikkat çeken Tan, "İran - Türkiye Savaşına da dikkat etmek gerekir. Böyle bir savaşa mümkün olduğunca girmemek gerekir. İnşallah böyle bir çatışmaya da girilmez, çünkü böyle bir şey olduğu takdirde yine batılı güçlerin işine yarar. İki büyük Müslüman ülke, yine İsrail'i rahatlatacak bir sonuç doğurmuş olur, kullandığımız dil konusunda da buna dikkat etmek gerekir." diyerek kurulmak istenen tuzaklardan birine dikkat çekti.

"İRAN - TÜRKİYE SAVAŞINA DİKKAT ETMEK GEREKİR"

Irak'ta görev yapan askerlerin bayraklarına baktığımız zaman çoğunda haç olduğu görülüyor. Senin ülkende haçlı askerleri bulunacak, onuruna dokunmayacak, Türkiye'nin askeri orada olduğu için karşı çıkacaksın. Sanki savaş ilan eder gibi açıklamalar yapacaksın.

Irak Şiileri de İbadi'den rahatsız kukla bir lider hem ABD hem de Tahran'ın desteğini alıyor. Nadir bir işbirlikçi olduğunun bilinmesi gerekiyor. Türk askerine gösterilen tepkiden Şii gruplar da rahatsız.

1979'dan 1980'lerin başına kadar süren İran - Irak Savaşı'nda İsrail'e tehdit oluşturabilecek iki büyük devlet İran ve Irak çatıştırıldı. En çok İran zarar gördü, ancak Irak'ın da iyice dibe vurması için, onu Kuveyt'e saldırdılar Irak'ı 1991 yılında iyice ezdiler tehdit olmaktan çıkardılar.

Bu bölgede iki büyük devlet var Müslüman devletler arasında Türkiye ve İran bu konuda benzer bir tablonun çıkmaması için, bir İran - Türkiye Savaşına da dikkat etmek gerekir. Böyle bir savaşa mümkün olduğunca girmemek gerekir.

İnşallah böyle bir çatışmaya da girilmez, çünkü böyle bir şey olduğu takdirde yine batılı güçlerin işine yarar. İki büyük Müslüman ülke, yine İsrail'i rahatlatacak bir sonuç doğurmuş olur, kullandığımız dil konusunda da buna dikkat etmek gerekir.

İRAN-IRAK SAVAŞI İSRAİL'E YARADI

Alper Tan: İran-Irak savaşında bu iki devlet birbiriyle tokuşturuldu. Sonuçta da İsrail kuvvetlendi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Rusya ile olmazsa
 // Taner GÜN
İran ile deneyecekler Niye Batının elindeki tek şii oyuncağı iran bu oyuncağı oynatabilirler. Osmanlı rus savaşları kimin işine yaradı ise iran türkiye savaşıda onların işine yarar. gerek iran gerekse türkiye ve rusya bölge ülkeleri artık birlikte hareket etmesini öğrenmelilerrrrr....
11 Ekim 2016 Salı 14:32
eren de bilsin bunu
 // hursit dilaver
o CHP mebusu eren erdem hemen irana gider, gerilla olur zaar.ne bilelim.çok meraklıydı iran ile savaşımıza..zaten sünni devletlerin bagrına sokulan bir devlet bu.1978lerde yedek subayken kışlada kendi aramızda ülkücü eğitimler yapardık.orada bu devletin türkiyenin en önemli düşmanı olduğunu öğrenmiştim.zaman içinde gördük zten. neyse akılı olursa, suriye,ırakı böldüler.allah bizi kurtardı ama biz de işgal edlip bölünseydik sırada iran ve rusya var idi.. bilin efendim. onlar da bilsin. ...
11 Ekim 2016 Salı 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler