YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye ile Türkmenleri karşı karşıya getirmek istiyorlar"
"Türkiye ile Türkmenleri karşı karşıya getirmek istiyorlar"
18 Aralık 2015 17:09
Bayırbucak Haber Ajansı Genel Koordinatörü Saadettin Molla, Rusya'nın Türkmen bölgesine saldırıları hakkında, "Burada amaç farklı. Türkiye ile Türkmenleri karşı karşıya getirmek istiyorlar" dedi.

Bayırbucak Haber Ajansı Genel Koordinatörü Saadettin Molla, Rusya Devlet Başkanı Putin'in dün gerçekleştirdiği basın toplantısına ilişkin AA muhabirine, dünkü açıklamaların bir kısmının art niyetli olduğunu söyledi.

"Putin, Bayırbucak'ta Türkmenlerin olduğunu bilmediğini söylüyor. Bu, Suriye'de DAEŞ'i vuruyoruz kadar büyük bir yalan" diyen Molla, bin yıllık Türk yurdu Bayırbucak'ta Türkmenlerin 5 yıldır köylerini korumak için mücadele verdiğini belirtti.

Molla, "Rusya bilmiyorsa, kendi istihbarat birimlerini görevden alsın ve iyice sorgulasın. Burada amaç farklı. Türkmenler üzerinden oyun oynanmak, Türkiye ile Türkmenleri karşı karşıya getirmek istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Türkmenlerle Türkiye'nin etle tırnak gibi olduğunu vurgulayan Molla, araya fitne sokmak için her türlü yolun denendiğini kaydetti. 

Molla, Türkmen meselesinin partilerden öte siyaset üstü bir mesele olduğunun altını çizerek, "Türkiye burada zan altında bırakılmak isteniyor. Türkmen ve Türkiye'deki kardeşlerimiz bu fitne oyunlarına gelmemelidir" diye konuştu.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler