YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ile anlaşamazsak felaket olur!
Avrupa Birliği’nin Göçten Sorumlu Komiseri Dimitris Avramopulos, mart ayında Türkiye ile yapılacak mülteci zirvesinde ilerleme sağlanamazsa durumun ‘felaket’ olduğunu söyledi.
Türkiye ile anlaşamazsak felaket olur!
27 Şubat 2016 / 10:37 Güncelleme: 27 Şubat 2016 / 10:42

Yunanistan’ın eski savunma bakanlarından olan Avramopulos, “7 Mart’ta Türkiye ile bir uzlaşma olmazsa bir felakete sürükleneceğiz. 7 Mart her konuda kararın verildiği gün olacak” dedi.

Önceki gün toplanan AB içişleri bakanları toplantısında yaptığı açıklamada ise Avramopulos, “Önümüzdeki 10 gün, sahada gerçek ve net sonuçlar görmeliyiz. Aksi halde (göçmen) sisteminin tamamen çökmesi riski sözkonusu” dedi.

AB Temsilcisi, topluluk üyelerine tek taraflı önlemler alınmaması uyarısında bulundu. Avramopulos, “Birleşik Avrupa olarak varlığımızı sürdürmek istiyorsak, herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerekiyor” dedi.

AB üyeleri Yunanistan ve İtalya’daki 160 bin kişinin diğer AB ülkelerine dağıtılması konusunda uzlaşmaya varmış, ancak dağıtım konusunda ilerleme kaydedilmemişti. AB, Türkiye’den Suriyeli mülteciler için 3 milyar Euro yardım karşılığında, mülteci geçişinin kontrol altına alınmasını istiyor.

AB’DE MÜLTECİ KRİZİ ÇIKTI

Avrupa, Türkiye üzerinden gelen mülteci akınıyla baş etmeye çalışırken, Makedonya ile Yunanistan arasında önceki gün patlak veren kriz dün de sürdü.

Yunanistan, mültecilerin ‘Balkan Yolu’ üzerindeki 9 ülkenin katılımıyla Viyana’da yapılan zirveye davet edilmediği gerekçesiyle Avusturya’ya nota vermiş, bu ülkedeki büyükelçisini merkeze çağırmıştı. Yunan hükümeti dün ise Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner’in Atina’yı ziyaret talebini reddetti.  

 

HÜRRİYET

izaya gel
 // Murat SADE
adam olacaksınız...
27 Şubat 2016 12:38
 // tuna
30 yıl süreceği söylenen savaşı durduralım diyen yok.Yalnız mültecilere Türkiye kapılarını açsın diyor BM sonrada avrupa devletleri Tükiye üzerinden gelmiş ama diyerek mültecileri Türkiyeye iade edeceklermiş.Vay be niyete bak!!!!...
27 Şubat 2016 11:32
 // Hasan öztürk
Noldu büyük avrupa . Biz beş yıldan beri ikibuçuk milyon kardeşimizi misafir ediyoruz . Daha size kimse gelmeden etekleriniz tutuşmaya başladı. İki aile geldi diye kanada başbakanı şov yaptı neredeyse dünya televizyonlarına canlı verdiler. Noldu avrupa kağıttan yaptığınız kuleleriniz sallanmayamı başladı....
27 Şubat 2016 10:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler