YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye için en büyük felaket budur
Türkiye için en büyük felaket budur
30 Mayıs 2011 23:57
Seçim çalışmaları kapsamında Çankırı'da vatandaşlara hitap eden Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye için en büyük felaketi açıkladı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Biz çeteyle, mafyayla işbirliği yaparak iktidar olmadık'' dedi.

Çiçek, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Çankırı'da partisinin Şahinler Çay bahçesinde yapılan mitingine katıldı.

Demokrasinin önemine değinen Çiçek, ''Demokrasi varsa özgürlük var, bereket var, hak var, hukuk var, hayat var, gelecek var. Biz halkın iktidarıyız. Biz çeteyle, mafyayla işbirliği yaparak iktidar olmadık. Her zaman milletin başını dik tuttuk. Göreve geldiğimiz günden itibaren milletin hukukunu her yerde korumaya çalıştık'' dedi.

Türkiye'nin parlayan bir yıldız olduğunu ifade eden Çiçek, ''İstikrar, damardaki kan, havadaki oksijen kadar önemlidir. Türkiye için en büyük felaket istikrarsızlık olur. Ülkenin gelişmesi istikrarın sürmesi için 12 Haziranda sizden destek istiyoruz'' diye konuştu.

Dünyanın en zor coğrafyasında yaşadığımızı belirten Çiçek, teknolojinin gün geçtikçe ilerlediğini ve gelişen o teknolojiye ayak uydurulması gerektiğini söyledi. Güçlü ülkelerin artık uzaya çıktığını anlatan Çiçek, ''Bizim de uzaya çıkacak teknolojiyi yakalamamız gerekir. Uzayı bir boşluk gibi sanmayın. Uzayda artık güçlü ülkeler yer ediniyor. Oradaki alanda iyice daralıyor. Bugün uzay toprağı Çankırı kadar daraldı. Bugün gitmezsek yarın uzayda yer kalmayacak. Biz bugün uzaya uydu gönderiyoruz. Dünyada insansız uçak üreten üç ülkeden biriyiz'' dedi.

Gelişmiş ülkelerden parayla bile artık teknolojiyi zor aldıklarını belirten Çiçek, Türkiye'nin gitgide güçlendiğini gören ülkelerin bir etek dolusu para karşılığında bile bazı şeyleri vermek istemediğini kaydetti.

Türkiye'de yapılan yatırımlara da değinen Çiçek, şöyle konuştu:

''Biz kazandıklarımızı milletimiz için harcıyoruz, sizler için harcıyoruz. Diğer partiler vaatler veriyor. Biz bunları vermesini, söylemesini bilmiyor muyuz  Bunları söyle, bunları ver, ertesi gün karşına bir fatura geldi mi ne yapacaksın '' dedi.

Çiçek, Türkiye'nin artık Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya ile yarıştığını söyleyerek, ''Biz birinci lige çıkmış bir takım gibiyiz. Artık 2. lige düşmeyeceğiz. Bizim rakiplerimiz, artık güçlü ülkeler'' diye konuştu. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler