YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye geceyi olaylı geçirdi
Hatay'da izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, eline taş isabet eden bir polis memuru yaralandı. Gösteriler ülke çapına yayılıyor.
Türkiye geceyi olaylı geçirdi
12 Eylül 2013 / 08:10 Güncelleme: 12 Eylül 2013 / 09:03

Hatay

Ahmet Atakan'ın hayatını kaybettiği Armutlu Mahallesi'nde toplanan grup, buradan Gündüz Caddesi'ne doğru bir süre sloganlar atarak yürüdü. Polisin uyarılarına rağmen yürümeye devam eden gruba polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahele etti.

Ara sokaklara kaçan grup, çöp konteynerlerini yakarak barikat kurdu. Taş, sopa ve havai fişek atan gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Göstericilerin bulunduğu taraftan atılan taşın isabet etmesi sonucu bir polis memuru elinden yaralandı. Yaralı polis memuru, hastaneye kaldırıldı.

Bu arada, göstericilerin olduğu taraftan silah sesleri duyuldu.

İstanbul

İstanbul Kadıköy'de de izinsiz gösteri düzenleyen gruba polis ekipleri tarafından müdahale edildi.

Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto etmek isteyen bir grup, Altıyol'daki boğa heykelinin önünde toplandı. AK Parti ilçe binasına yürümek isteyen gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Dağılan gruptakiler ara sokaklara kaçtı.

Zaman zaman toplanarak Bahariye Caddesi ve ara sokaklarda kurdukları barikatları ateşe veren göstericiler, polise taş ve sapanla bilye attı. Polis ekipleri de plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.

Gazi Mahallesi'nde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Ankara

Dikmen Caddesi'nde toplanan grup, yolu trafiğe kapatıp, ateş yakarak barikat kurdu. Çöp konteynerlerini ateşe verip caddeyi trafiğe kapatmak isteyen gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi. Olayda 6 gösterici gözaltına alındı.

TOMA'larla yanan barikatların söndürülmesi ve temizlik çalışmalarının ardından trafiğe kapatılan yol tekrar açıldı.

İzmir

İzmir'de Hatay'daki izinsiz gösterilerde bir kişinin hayatını kaybetmesini protesto etmek için yürüyüş yapmak isteyen ve uyarılara rağmen dağılmayan gruba,polis müdahale etti. Eskişehir'de ise 70 kişilik grup, yürüyüş yaptı.

İzmir'de Kıbrıs Şehitleri Caddesinde toplanan grup, sloganlar atarak Basmane Meydanı'na yürüdü. Polis ekiplerince meydana girmeleri engellenen gruba, dağılmaları uyarısında bulunuldu.

Tüm uyarılara rağmen dağılmayıp taş atan gruba, polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Eskişehir

Eskişehir'de ise Yeni Bağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan yaklaşık 70 kişilik grup, burada bir süre slogan attı. Bu sırada bazı eylemciler, Üniversite Caddesi'ni trafiğine kapattı. Yolu kapatan eylemcilere, araç sürücüleri tepki gösterdi. Yola uzanan bir gösterici, arkadaşları tarafından yerden kaldırıldı.

Yürüyüşe geçen grup, slogan atarak Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı'na kadar geldi. Burada bir süre bekleyen grup, olaysız dağıldı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler