YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye G20 Zirvesi'nden tam not aldı
Türkiye G20 Zirvesi'nden tam not aldı
18 Kasım 2015 07:20
Türkiye'nin göğsünü kabartan G20 Liderler Zirvesi, organizasyon başarısı ile liderlerden övgü aldı.

Tüm liderler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ederken, Rusya Devlet Başkanı Putin, Hindistan Başbakanı Modi ve Kanada Başbakanı Trudeau, Erdoğan'a "Çıtayı çok yükselttiniz" ifadesini kullandı.

Çin Devlet Başkanı Xinping ise Erdoğan'a "Bu kabiliyetinizden dönem başkanlığımızda yararlanmak istiyoruz" dedi. ABD Başkanı Barack Obama, protokol koordinatörü Ali Köse'ye başarıdan dolayı Başkanlık imzalı plaket hediye etti. SABAH'a konuşan bir üst düzey yetkili, başarının temel nedeninin Erdoğan'ın zirveyi sahiplenmesi olduğunu vurguladı. 

4 İSİM, GECE GÜNDÜZ TAKİPTEYDİ 

G20 Şerpası Ayşe Sinirlioğlu başkanlığında gece gündüz tüm detaylar belirlenerek çalışma yürütüldü. Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve Başdanışman Mustafa Varank da organizasyonu günü gününe takip etti.

Dünyadaki örnekleri, eksileri ve artıları ile masaya yatırıldı. Erdoğan'ın kafasındaki organizasyon Kalın ve Sinirlioğlu koordinasyonunda hayata geçirildi. Doğan, liderlerin gireceği tüm yemek ve toplantılar ile birebir ilgilendi. Varank da, Erdoğan'ın istediği ayrıntıların hayata geçirilmesini sağladı.

Erdoğan'ın hazırlıkları yerinde incelemesi de son dakika aksiliklerinin yaşanmasının önüne geçti. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da "Zirve ülkemizin küresel düzeydeki etkinliklerin organizasyonunu yapabilme gücünü ortaya koydu. Geri dönüşler son derece olumlu ve ülkemiz adına gurur verici" diye konuştu.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler