YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla ne elde etti?
15 Temmuz’da FETÖ’cü darbe girişiminde yara alan Türkiye, kendi çevresinde operasyon yapma kabiliyetini tüm dünyaya tekrar göstermiş oldu.
Türkiye Fırat Kalkanı operasyonuyla ne elde etti?
25 Ağustos 2016 / 07:19 Güncelleme: 25 Ağustos 2016 / 07:26

Türkiye, uzun zamandır farklı yapıların oyun alanına dönen Suriye’de kendi gücünü gösterme yolunda önemli bir hamlede bulundu. Sınırda bir Kürt koridoru oluşması ve IŞİD tehdidi sonucunda bölgedeki Arap dünyasıyla bağının kopması riskini de bertaraf etmiş oldu. Bu operasyonla Arap dünyasına çıkış kapısını yeniden kontrol altına aldı.

DİPLOMATİK BAŞARI

Operasyon öncesi yapılan diplomatik girişimler, ziyaretler ve harekâtın hem müttefik hem çevre ülkelere doğru anlatılmasıyla bu büyüklükteki bir sınır ötesi operasyona tepki gelmedi. ABD başta olmak üzere Rusya, İran, Almanya gibi ülkeler Türkiye’yi destekleyen açıklamalar yaptı; YPG’yi ise Fırat’ın batısına geçmemesi konusunda uyardı.

TAKTİK VE MOTİVASYON

15 Temmuz’da FETÖ’cü darbe girişiminde yara alan Türkiye, kendi çevresinde operasyon yapma kabiliyetini tüm dünyaya tekrar göstermiş oldu. Sağlam bir taktik, kurumlararası eşgüdüm, doğru hedefe odaklanma ve motivasyonla amaca kısa sürede ulaşıldı. TSK’nın ÖSO güçleriyle karadan 8 saatte ulaştığı Cerablus, IŞİD’in elinden alındı.

 

HABERTÜRK

aman CHPnin dostluğu önemli.
 // hursit dilaver
ne elde edecek, CHP ve selin sayekin hışmını kazandı. bunlar hukumete iyice kinlendiler işte. kazanç mı ,kayıp mı siz karar verin.yani CHPnin dostluğunu kaybetmek pahasına celabrusu almak, PKK koridoruna mani olmak,salim müslime kızmak,demirtaşi üzmek değermiydi.di mi efendim..ne buyurdunuz..haklıyım di mi..allah o DP mebusuna rahmet etsin.muzaffer kurbanoğluydu galiba.yassıadada da burnundan getirmişlerdi.BU ÜLKENİN HUZURU İÇİN BU CHPNİN EL AN KAPATILMASI LAZIM demişti..rahmetler ona olsun...
25 Ağustos 2016 Perşembe 17:04
 // Türk vatan daşı.
Ancak bazı öten pyd itinide yani başkanı sayılsn serseriyide ortadan kaldırmaklazıdır....
25 Ağustos 2016 10:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler