YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye devreye girdi, o bölgeler geri alındı
Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması için ilk adım atıldı. Türk ve Amerikan hava unsurlarının desteğinde karadan ilerleyen Suriyeli muhalifler, DAEŞ'in elindeki Harcele ve Delha köylerini aldı.
Türkiye devreye girdi, o bölgeler geri alındı
21 Kasım 2015 / 08:40 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 08:54

Türkiye-Suriye sınırında DAEŞ'ten arındırılmış güvenli bölge oluşturulması için düzenlenen hava ve kara saldırılarında iki köy, terör örgütünden geri alındı. Muhalif Türkmen grubu Sultan Murat Tugaylarının saldırılarında DAEŞ 70'den fazla militanını kaybetti.

Güvenlik kaynakları ve yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması için ilk adım atıldı. 

Muhalif gruplardan Türkmenlere ait Sultan Murad Tümeni ve ortak hareket ettiği Şam Cephesi, Türk ve Amerikan hava unsurlarının desteğinde karadan ilerleyerek, Halep'in kuzeyinde, Türkiye-Suriye sınırına sıfır noktasında, Kilis'in karşısında bulunanHarcele ve Delha'ya girdi. 

Türkiye'ye ait altı F-16 ve ABD'ye ait dört F-15, bir AC-130 ve 3 insansız hava aracının (İHA) havadan destek verdiği operasyonda, muhalif gruplar terör örgütünü iki Türkmen köyünden çıkarmayı başardı. 

Gece boyu süren çatışmalarda 70'den fazla DAEŞ militanı öldürüldü. 

Güvenlik kaynakları, taktik seviyede sağlanan başarının DAEŞ'in bundan sonraki savunmasının kırılması, muhaliflerin savaş isteğini ve yeteneğini arttırması, DAEŞ'in çöle hapsedilerek sınır güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olacağına dikkati çekti. 

AA

#EyHükümetTürkmeneSahipÇık
 // Ferhat Coşgun
Devletimiz suriye'ye girmişken, ağır bombandırma altında olan Bayır Bucak, Türkmen Dağı vs Türkmen bölgelerinede hava ve kara operasyonu yapsın veya en azından stinger füzeler verinde kızıl komünistlerin uçaklarını düşürsünler...

#TürkmenDağındaKatliamVar...
21 Kasım 2015 09:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler