YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye ders almalıdır..."
"Türkiye ders almalıdır..."
12 Şubat 2011 13:15
Mübarek'in istifası ile ilgili Saadet Partsi'nden de ilk değerlendirme geldi. Parti adına açıklama yapan Mustafa Kamalak, "Türkiye için ders alınması gereken önemli ibretler vardır" yorumunda bulundu...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in istifasına ilişkin, ''Mübarek, 80 milyonluk bir ülkenin diktatörüydü. Milli iradeye rağmen diktatörlerin işbaşında kalmaları mümkün değil. Burada Türkiye için ders alınması gereken çok önemli ibretler vardır'' dedi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu, seçim stratejilerini görüşmek üzere, Mustafa Kamalak başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Kamalak, toplantı öncesi konuşmasına, memleketi Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayarak başladı.

Sütçü İmam'ın mücadelesinin, Kahramanmaraş'ta Fransız işgalcilerin başörtüsüne el uzatması üzerine başladığını ifade eden Kamalak, ''Ama bugün Sütçü İmam'ın torunları kendi adlarını taşıyan Sütçü İmam Üniversitesi'ne başörtüsüyle giremiyor. Fransızı kovduk ama yazık ki, bir kısım yerli aydınımız Fransızdan daha Fransız çıktı. Sıkıntı burada'' diye konuştu.

Türkiye'deki dejenarasyonun temel sebebinin, Türk milli eğitiminin yanlış temellere oturtulmasından kaynaklandığını öne süren Kamalak, ''Türkiye'de terör örgütünü körükleyenlerin, banka soyanların, yol kesenlerin bütünüyle milli eğitimin yetiştirdiği gençlerden oluştuğunu'' iddia etti.

Seçimlere hazırlık sürecinde, siyasi ve hukuki işler, ekonomik ve sosyal işler, eğitim işleri, seçim işleri, dış ilişkiler olmak üzere 5 danışma kurulu oluşturduklarını bildiren Kamalak, bu kurullarda görev yapanların seçimlerde belirlenecek hususlarda dikkatle çalışma yürüteceklerini ifade etti.

''FİRAVUN DEMEYE DİLİM VARMIYOR''
         
Mısır'da Hüsnü Mübarek'in istifasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kamalak, hiçbir sistemin dayatmalarla, zorbalıkla milli iradeyi bastırarak varlığını sürdüremeyeceğini söyledi.

Dünyanın en güçlü diktatörlerinin halk iradesi karşısında yerle bir olduğunu ifade eden Kamalak, ''Tunus'u, Mısır'ı düşünelim. Mübarek'in durumunu düşünelim. 80 milyonluk bir ülkenin diktatörüydü. Eski Mısır yöneticilerine Firavun deniliyordu. Ama benim dilim pek varmıyor. Netice itibarıyla olay ortada. Milli iradeye rağmen diktatörlerin işbaşında kalmaları mümkün değil. Burada Türkiye için ders alınması gereken çok önemli ibretler vardır. Bu milletin özü sağlamdır. Bin yıldan bu yana imanla yoğrulmuştur'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler