YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Deniz Feneri’ne takipsizlik
Türkiye Deniz Feneri’ne takipsizlik kararı verildi...
Türkiye Deniz Feneri’ne takipsizlik
14 Nisan 2012 / 07:00 Güncelleme: 14 Nisan 2012 / 10:00

Almanya’daki Deniz Feneri e. V. davası kapsamında Ankara’da açılan soruşturmada Türkiye Deniz Feneri yöneticileri için takipsizlik kararı verildi. Dernek, Deniz Feneri olayının uluslararası bir operasyon olduğunu açıkladı.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 yıl önce başlatılan soruşturma kapsamında yargılanan Türkiye Deniz Feneri Derneği’nin tüm yetkilileri hakkında takipsizlik kararı verildi. Dernekten yapılan açıklamada “Bize karşı yürütülen uluslararası linç operasyonu savcının takipsizlik kararı ile son buldu” dendi. Almanya’da yürütülen Deniz Feneri e.V soruşturmasından “büyük manevi ve maddi kayıba” uğradıktan sonra aklanan Türkiye Deniz Fener Derneği, yönetim kurulunun yaptığı açıklamada şöyle dendi:     

Almanya Deniz Feneri e.V isimli kuruluş hakkında Almanya’da 2007’de başlayan davayla bağlantılı, 2008’de Ankara’da açılan soruşturma, 9 Nisan’da, Türkiye Deniz Feneri Derneği’nin tüm yetkilileri hakkında verilen takipsizlik kararı ile sonuçlanmıştır.

Bu takipsizlik kararı, hayırseverlerimizin emanetlerinin, kılına bile bir zarar gelmeden korunduğunu bir kez daha ortaya koymuş, ileri sürülen tüm iddiaların bir iftiradan ibaret olduğu Savcılık kararı ile tespit edilmiştir.

Deniz Feneri olayı, Almanya’da planlanıp başlatılan ve Türkiye’de bazı siyasi çevrelerin, kimi medya gruplarının ve derin yapılanmaların çok amaçlı olarak sahneye koyduğu uluslararası bir operasyondur.

Deniz Feneri üzerinden yürütülen bu linç kampanyası bazı siyasi hesaplaşmalara malzeme yapılmış, toplumda güvensizlik ortamı oluşturmak için fırsat bilinmiştir.

Bilinçli bir karalama kampanyası yürütülerek yardımlaşma ve dayanışma anlayışına zarar verilmiştir.

İyiliği yaşatmak isteyenlerle, iyiliği yok etmek isteyenlerin mücadelesi kıyamete kadar sürecektir.

Şahsi husumetlerinden dolayı mağduriyetimizden çıkar elde etmek isteyenleri ilahi adalete havale ediyoruz.

Bu iftira kampanyasını planlayıp yürütenlerle ve savcılığın takipsizlik kararına rağmen Deniz Feneri Derneği’nin adını, logosunu ve görüntülerini kullanarak derneğimize zarar verenlerle yasal zeminde mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini isteriz. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler