YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye cuntanın fiili darbesi altında!"
Kanal A'da yayınlanan, Selahattin Serçe ve Fatih Şahin'in yönetimindeki Çerçeve programına telefonla katılan Gazeteci Yazar Cem Küçük Operasyonla ilgili çok önemli analizlerde bulundu.
"Türkiye cuntanın fiili darbesi altında!"
25 Aralık 2013 / 23:47 Güncelleme: 26 Aralık 2013 / 09:09

Türkiye'de Ergenekon ve Balyoz gibi davalar doğru kararların verildiği davalardı, buna itiraz yok diyen Cem Küçük, "2010'dan beri Türkiye'de kısmen gerileyen askeri vesayetten sonra Gülen cemaati içerisindekiler yeni askeri vesayeti devralmak istediler. İpler de burada kopmaya başladı" dedi.

Hakan Fidan ve 300 MİT çalışanını daha...

Gelinen süreç içerisinde Nedim Şener, Ahmet Şık, Hanefi Avcı, KCK, şike gibi kurgulanmış davaların olduğunu ve bu davaların kamuoyu nezdinde soru işaretleri yarattığını söyleyen Küçük, İlker Başbuğ'un da tutuksuz yargılanabilecekken terör örgütü liderliği gibi asılsız bir suçla cezaevine girmesinin ipleri kopartan diğer bir nokta olduğuna dikkat çekti.

Hükümet bu konuda özel düzenlemelere gitti diyen Küçük, " Başbakan her zaman biz yasa çıkartıyoruz ama hakimler uygulamıyor gibi şikayetlerde bulundu. Emniyet ve yargıdaki cunta Hakan Fidan ve 300'e yakın MİT çalışanını tutuklayacak ve yerlerine kendi kadrolarını koyacaklardı. Ancak devlet hızlı davranıp bunun önüne geçti. Ancak bu cuntanın harekete geçeceği belliydi. Tam da seçim arifesinde düğmeye bastılar" dedi.

Türkiye cunta karşısında...

Rüşvet ve Yolsuzluk adı altında hiç de alakası olmayan Marmaray'ı TOKİ'yi  Halkbank'ı da devreye sokup Türkiye'yi zor durumda bırakan bir cunta ile karşı karşıya olunduğunu hatırlatan Küçük, bugün 3. havalimanını, 3'üncü köprüyü hızlı treni yapan müteahitlerin, bürokratların bir topra içerisine koyulduğunu ve sebepsizce tutuklanmalarının önüne son anda geçildiğini aktardı.

Türkiye fiili darbenin altında

Türkiye şu an fiili bir darbe altında, emniyet ve yargıdaki cunta iş dünyasından isimleri ve medyayı da yanına alarak çok net bir şekilde operasyonu gerçekleştiriyor diyen Küçük, söz konusu operasyonun sadece mevcut hükümete değil aynı zamanda devlete yapılan bir operasyon olduğunu ve bu operasyonun ülkeyi en az 30 yıl geriye sürükleyeceğini söyledi. Operasyonu rüşvet ve yolsuzluk adı verilerek halkın hassas olduğu bir konudan prim yapmaya çalıştıklarını ifade eden Küçük, bu kadar hizmet eden kişilerin bu operasyonda isimlerinin ne işi var diye sordu.

Çok büyük bir darbe var ve püskürtülmesi lazım.

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın Başbakan'ı suçlaması konusuna da değinen Cem Küçük, bu suçlamanın sebebini ise şu sözlerle ifade etti:

"Başbakan'ı suçluyor. Çünkü cuntanın yargıdaki adamları sayesinde ceza almayacağı garanti ediliyor. Bunun bir darbe olmadığını savunan varsa hiçbir şeyden haberi yoktur.  Cemaat Sarıgül'ü destekliyor CHP Ricciardone ile görüşüyor. Bunlar herkesi kafalarına göre alacaklar. Balbay'ı bırakıyorsun hakkında hiçbir hüküm olmayan 5 BDP'liyi bırakmıyorsun. 13 yaşındaki çocuğun dosyası onaylandı. Türkiye'de bu hukuksuzluk darbe döneminde yaşanmıştır.

Zorla istifalar olacak...

3 Bakan'ın istifası normal, İdris Naim Şahin'in çözüm sürecine bakışı cemaatle paralel diyen Küçük, "şantaj kasetleriyle, dosyalarla aynen 28 Şubat'ta olduğu gibi milletvekillerine zorla istifaya zorlayacaklardır" dedi. Küçük ayrıca, bu işlerin arkasında çok net hükümete yönelik operasyonların olduğunu, bu meseleye artık dur denmesi gerektiğini aktardı.

Türkiye Amerika'nın kuyruğu olsun

Türkiye 3'üncü köprüyü yaparsa, havaalanını yaparsa, İran'ın paraları Halkbank üzerinden gelirse Türkiye belki 2023'e çok daha güçlü şekilde girecek. İngiltere'nin, Fransa'nın önüne geçilecek. Ama Türkiye Amerika'nın kuyruğunda bir ülke olsun, Çin'le iş yapmasın, terör çözülmesin istiyorlar. Bunun önündeki tek engel de AK Parti ve Erdoğan.

KANALAHABER

 

 

 

01:26
 // İŞTE O TALİMATLARIN DEŞİFRESİ!
Polislerim onları hezimete uğratın!
Vekillerim! Onları sarsın! Birliklerini bozun!
MOSSAD'ım! Onları paramparça edin!
Medyam! Onları birbirlerine musallat et!
Amerikam! Onlara karşı bize yardım et!
Ergenekonum! Onları birbirlerine kırdır!
CİA'm! Onlara karşı bize yardım et!
Savcılarım! Güçlerini birbirlerine karşı
kullandır!...
26 Aralık 2013 01:26
00:53
 // erdal san
tespitler muthiş aynen katiliyorum...
26 Aralık 2013 00:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler