YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye çok şey kaybediyor
Rusya ile Türkiye arasında dün imzalanan anlaşmayla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilginç açıklamarda bulundu. Anlaşmaya dikkat çeken CHP lideri anlaşmaya yakından bakın Türkiye'çok şey kaybediyor uyarısında bulundu...
Türkiye çok şey kaybediyor
30 Aralık 2011 / 08:14 Güncelleme: 30 Aralık 2011 / 08:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Rusya ile Türkiye arasında bir anlaşma imzalandığını belirterek, ''O anlaşmaya lütfen biraz daha yakından bakın, Türkiye çok şeyler kaybediyor'' dedi.

Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşmasına katılan Kılıçdaroğlu, mesleğe emek verenlere plaket takdimi sırasında yaptığı konuşmada, gazetecilerin sorunlarını bildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Mücadele edip bir hak elde etmiştiniz, yıpranma hakkı. Ama o hak elinizden alındı. Size sözüm var, o hakkı yeniden elde edinceye kadar CHP olarak size her türlü desteği vereceğiz'' dedi.

Bugün bir anlaşma imzalandığına işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Rusya ile Türkiye arasında... O anlaşmaya lütfen biraz daha yakından bakın, Türkiye çok şeyler kaybediyor'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, anlaşmaya ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine, önümüzdeki günlerde ayrıntılarını anlatacağını belirtti.

Başka bir soruya karşılık da Kılıçdaroğlu, ''Aşırı borçlanmanın bu süreçte ciddi bir tehlike yaratacağını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle tüm iş adamlarımıza 2012'de başarı dilemekten başka elimden gelen bir şey yok'' dedi.

EGD geleneksel yılbaşı buluşmasına katılarak, mesleğe emek verenlere plaket takdiminde bulunan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da yaptığı konuşmada, 2011'in geride bırakıldığını belirterek, 2012'nin ülkeye, insanlık alemine hayırlar getirmesini temenni etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler